SSH Konzola zamrzne

Sekcia: Hardware a Drivery 18.09.2009 | 12:26
Juraj   Návštevník
Ahojte, mam server na ktory sa napajam z domu v mojej internej sieti a ked som prec tak cez internet na porte 22. Ked zapnem v sieti u mna dom aputty napojim sa na ubuntu vsetko vali ako ma mozem byt aj nonstop na putty neodpoji ma, ale ked sa pripojim cez putty z vonka teda ked nie som na svojej sieti doma tak chvilku ide a potom bezdvovu zamrzne, nerobilo mi to predtym je tam nanovo instalovany ubuntu najnovsi... ked som testoval stary stroj na ktorom bol ubuntu a spustil som zaroven 2 kompy tak na tom novom ma odpajlo ale na starom vsetko islo ako malo ked som sa napajal z vonka. Vedeli by ste mi poradit aky to moze byt roblem ??? dik moj
    • Re: SSH Konzola zamrzne 18.09.2009 | 12:39
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      to bude nekvalitnou sietou. v rannych dobach dsl mi to tiez robilo.
      • Re: SSH Konzola zamrzne 18.09.2009 | 12:42
        Juraj   Návštevník
        No ale vis mneto teraz robi prvy krat predtymstary server ako som uzpisal valil a aj vali vpohode ale ako som dal novy tak pred nedavnom zacalo spojenie z vonka blbnut ale v mojej sieti ide vsetko ok
        • Re: SSH Konzola zamrzne 18.09.2009 | 12:51
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          tak neviem, skus si pozriet logy (/var/log)
          • Re: SSH Konzola zamrzne 18.09.2009 | 13:10
            Avatar no-juraj ubuntu  Používateľ
            no zistil som prave ze problem bude asi v routry a nie.. ale som zufaly ak nezistim presnu pricinu :( nemali steniekto podobny problem ?
            • Re: SSH Konzola zamrzne 18.09.2009 | 13:12
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              vymenit router, kontaktovat providera nech odmeria kvalitu linky.
            • Re: SSH Konzola zamrzne 18.09.2009 | 13:31
              tatar   Návštevník
              skus este nastavit keep alive v putty, aj ked osobne si myslim ze to je skor problem linky
              • Re: SSH Konzola zamrzne 18.09.2009 | 14:48
                Avatar no-juraj ubuntu  Používateľ
                tak problem som vyriesil, PRE VSETKYCH KTORI BUDU MAT PODOBNY PROBLEM :

                TREBA NASTAVIT V ROUTERY > FIREWALL > Inbound Policy a Outbound Policy a tam nic nezadavatiba add a nech filtruje vsetky porty a ip-cky