SDL alebo Allegro

Sekcia: Programovanie 19.09.2009 | 20:31
Lukas   Návštevník
Caute,
mohli by ste mi prosim objasnit vyhody a nevyhody jednotlivych kniznic Allegro a SDL? Ktoru si vybrat?
Obe su multiplatformove ako som cital, takze sa neviem rozhodnut.
Co doporucujete?
Programujem v C/C++.
Dik
    • Re: SDL alebo Allegro 19.09.2009 | 20:36
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Je to asi vec toho, aky pristup sa komu viac pozdava. Osobne preferujem neobjektove veci, takze som si vybral Allegro+OpenGL.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: SDL alebo Allegro 19.09.2009 | 21:36
        Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
        >>sobne preferujem neobjektove veci, takze som si vybral Allegro+OpenGL.

        Viem, ze ste to nepovedali/nenapisali, ale pre uplnost iba doplnim, ze SDL nie je objektove
        • Re: SDL alebo Allegro 20.09.2009 | 00:53
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Jaj, jasne, sa ospravedlnujem. Uz nebudem prispievat nevyspaty. Neviem preco som myslel na Qt, ked som to pisal.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: SDL alebo Allegro 21.09.2009 | 20:55
            Lukas   Návštevník
            to ste mi teda fakt nepomohli. Co by ste mi teda doporucili? Klady/zapory
            Dik
            • Re: SDL alebo Allegro 23.09.2009 | 16:11
              tristan   Návštevník
              Ja ked sa potrebujem rozhodnut medzi viacerymi framework-ami, tak si spravim sample aplikaciu, s kazdym frameworke-om tu istu. Nejde o nic velke, zakladne veci, ktore viem, ze asi chcem pouzviat a pozriem si dokumentaciu, co, ktory framework asi dokaze. A na zakladde toho, ako sa s nimi pracuje sa rozhodnem. Nie je to uplne odtestovanie, ale minimalne na zorientovanie v pouzitelnosti je to dost napomocne.