ATI Radeon X 2300

Sekcia: Hardware a Drivery 21.09.2009 | 02:44
jerry   Návštevník
ja by som sa chcel opytat ze ako by sa dal vyriesit problem s mojou grafikou v ktorej neviem rozbehnut open GL.naposledy co som urobil upgrade debianu mi dokonca vyhadzuje Kwin chybu a neviem to ani odoslat a ani nijak napravit.
    • Re: ATI Radeon X 2300 21.09.2009 | 10:10
      peto   Návštevník
      aky ovladac?

      funguje Catalyst 9.9 ak nie 9.10 ma podla dnesnych informacii moze byt zlomovy- a ten vyjde v niekedy o par tyzdnov (v oktobri)
      • Re: ATI Radeon X 2300 22.09.2009 | 14:34
        jerry   Návštevník
        ati-driver-installer-9-3-x86.x86_64 tento bol myslim ze naposledy pouzity.co sa tyka catalystu to neviem.skusal som totiz hladat nejake ovladace aj na original ATI stranke ale na moju tam nie je a skusal som ine typi a salpe to pomali. nejde open GL, seka mi obraz ak dam na celu obrazovku,nemozem si nastavit plochu.
        • Re: ATI Radeon X 2300 22.09.2009 | 16:03
          peto   Návštevník
          Ati uz neexistuje je to divizia AMD

          podla mna by mali ist 2400 ovldace
          http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

          oficialne 2300 nie je podporovana, ale teoreticky by mohlo ist
          https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/catalyst_99_linux.pdf

          • Re: ATI Radeon X 2300 22.09.2009 | 17:39
            jerry   Návštevník
            som stiahol ati-driver-installer-9-9-x86.x86_64 tak skusim nainstalovat a dufam ze pojde.to je ovladac na HD 2400.potm dam vediet este ze co a ako to dopadlo.zatial dakujem :).
            • Re: ATI Radeon X 2300 27.09.2009 | 14:19
              jerry   Návštevník
              tak pokusili sme nainstalovat ten driver ktory som spominal v predchadzajucej sprave a nakonec sa nic nezmenilo.Kwin mi vypisuje chybu, pri starte mi vypisuje vbox drv failed,nafunguje debager.a vlastne vsetko co neislo predtym nejde.neviem ci v debiane s tou grafikou pohnem.som rad, ze po ubgrade sa mi rozbehla wifi.pozeral som aj ine fora ze ako rozbehnut tuto grafiku no nejak nic nefunguje nerozumiem tomu.viem ze moja grafika je dost nanic s OS linux debian, ale hadam sa to podari nejak rozbehnut ved to islo no az na open GL,ktory nejde ani teraz.
              • Re: ATI Radeon X 2300 27.09.2009 | 15:19
                Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                spravil si preinstalaciu aj podla knowledge base navodu?
                cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                • Re: ATI Radeon X 2300 28.09.2009 | 15:34
                  jerry   Návštevník
                  no neviem brat sa mi na to pozeral takze neviem.asi by bolo najlepsie ak ma niekto skusenosti s touto alebo podobnou grafikou keby mi poradil od uplnej instalacie grafiky pripade preinstalacie ze aky je to postup, co treba zadavat do terminalu podrobny postup.sledujem s bratom aj ine fora a vsetko robi tak ako to tam pisu a nefici to.pripadne mozme aj rychlejsiu komunikaciu cez icq abo daco tomu podobne skype.