zvuk+ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 26.09.2009 | 13:04
Avatar RoboKon Ubuntu JJ  Používateľ
AHoj. Mam ASRock NetTop ION 330. Dual boot XP a Ubuntu 8.04. V xp mi ide zvuk ok a v ubuntu je to nepocuvatelne.. susti pri prehravani mp3. pri pozerani videa z youtube je to ok. Skusal som zmenit v nastaveniach zvuku vsetko na alsa ale nepomohlo to. Budem vam vdacny za kazdu radu. Dakujem a prajem vam pekny den.
    • Re: zvuk+ubuntu 26.09.2009 | 15:51
      otazka   Návštevník
      asi nemas dobry kodek. v akom prehravaci si pustas tie mp3 ? btw 8.04 je uz stary, rozmyslaj o upgrade
      • Re: zvuk+ubuntu 26.09.2009 | 16:03
        Avatar RoboKon Ubuntu JJ  Používateľ
        Skusal som tieto prehravace audacious, rhytmbox, vlc, totem... codec gstreamer..
        • Re: zvuk+ubuntu 26.09.2009 | 19:19
          otazka   Návštevník
          ostatne formaty ti idu dobre? (mov, mpeg, avi, atd.)

          • Re: zvuk+ubuntu 26.09.2009 | 22:21
            Avatar RoboKon Ubuntu JJ  Používateľ
            robi mi to aj pri ostatnych formatoch..teda skusal som len mp3 wma a avi.. vo filmoch je ten sum v pohode.. iba sem tam slabe zapraskanie.. ale vo zvukove subory su nepocuvatelne... pri streamovanom videu je vsetko ok..
            • Re: zvuk+ubuntu 27.09.2009 | 01:05
              Avatar RoboKon Ubuntu JJ  Používateľ
              dodavam ze upgrade na 8.10 nepomohol .. zajtra rano skusim upgrade na 9.04 s tym ze dam prepisat vsetky menu.lst
    • Re: zvuk+ubuntu 27.09.2009 | 09:59
      otazka   Návštevník
      ak mas nainstalovane alsa-utils mozes skusit prikaz

      alsaconf

      a tym prekonfigurovat zvukovu kartu a ovladace.

      Ak vsak niektore veci idu dobre a niektore idu zle, neviem ci to bude v zvukovke (resp. v ovladaci). V nastaveniach zvuku (system>predvolby>zvuk) mozes mat kludne nastavene v polozke hudba a filmy - "zistit automaticky" .

      Uisti sa , ze mas nainstalovane baliky:
      gstreamer0.10-ffmpeg
      gstreamer0.10-alsa
      gstreamer0.10-plugins-base
      gstreamer0.10-pulseaudio
      gstreamer0.10-plugins-ugly
      gstreamer0.10-plugins-bad

      Uz ma nic ine nenapada :(
      • Re: zvuk+ubuntu 27.09.2009 | 13:42
        Avatar RoboKon Ubuntu JJ  Používateľ
        upgrade na 9.04 tiez nepomohol. uvedene baliky mam nainstalovane vsetky. pozreal som v synapticu a alsa-utils nainstalovane mam.. zadal som prikaza v konzole alsaconf aj sudo alsaconf a nic.. command not found..googlim skusam zatial bez efektu
        • Re: zvuk+ubuntu 27.09.2009 | 14:13
          Avatar RoboKon Ubuntu JJ  Používateľ
          prikladam este vypis lpsci -v
          Audio device: nVidia Corporation MCP79 High Definition Audio (rev b1)
          Subsystem: ASRock Incorporation Device 0397
          Flags: bus master, 66MHz, fast devsel, latency 0, IRQ 21
          Memory at fae78000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16K]
          Capabilities: <access denied>
          Kernel driver in use: HDA Intel
          Kernel modules: snd-hda-intel
          • Re: zvuk+ubuntu 28.09.2009 | 14:15
            Avatar RoboKon Ubuntu JJ  Používateľ
            ak by mal niekto rovnaky problem.. nasiel som nudzove riesenie.. nainstaloval som Mplayer Movie Player a vsety m ultimedialne sunbory spustam iba v nom ten pukot praskot sum zmizol na 99 %.. vpri ostatnych prehravacoch je to nepocuvatelne. V mplayeri som musel urobit nasledne upravy:
            sudo gedit .mplayer/gui.conf - zmenit riadok vo_driver = "xv" na vo_driver = "x11" alebo vo_driver = "gl2"
            sudo gedit /etc/mplayer/mplayer.conf -zmenit riadok ao=alsa,pulse na ao=alsa,

            sice video neprehrava na full screen ale aspon sa to konecne da pocuvat..

            nebranim sa lepsim rieseniam..
            pekny den Vam
            • Re: zvuk+ubuntu 28.09.2009 | 14:40
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              dobre vediet, ja mam daco podobne na debiane, vyskusam aj toto tvoje riesenie
              moj problem je, ze mi sem-tam pukne hudba mp3, flac, ogg v hocijakom prehravaci. nie je to nic strasne, ale stve ma to. videa vyzeraju ze idu dobre. tak zbadam ci daco taketo pomoze.
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: zvuk+ubuntu 28.09.2009 | 15:14
                Avatar RoboKon Ubuntu JJ  Používateľ
                KiLo Daj vediet ci ti to pomohlo