P2P internet conection

Sekcia: Konfigurácia 18.10.2009 | 14:07
Avatar fxru Ubuntu  Používateľ
Ako povoliť pripojenie pre P2P, konkrétne Skype ?

Pripojenie do internetu mám funkčné. Spustím Skype a idem sa log - následne hláška :
"P2P connet failed. Please check your internet connection."

Pozeral som Systém - Správa - Network, ale na nič som neprišiel .

Ako a kde povolím pripojenie pre P2P / Skype / ?

ďakujem za odpoveď

    • Re: P2P internet conection 18.10.2009 | 14:48
      Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
      Skus ci ti pojde stiahnut nejaky torrent,a co ti funguje pri torrentoch aj upload. dalej, aky mas system?, pouzivas firewall?, a ake mas internetove pripojenie?,aku verziu skype si instaloval?
      skus odpovedat na tieto otazky, a mozno ti niekto skusenejsi pomoze.
      no zbohom...
      • Re: P2P internet conection 19.10.2009 | 11:37
        Avatar fxru Ubuntu  Používateľ
        S torrentom nemám žiadne skúsenosti , takže neviem stiahnuť ani nahrať.

        system: Ubuntu 8.04 LTS Desktop Edition
        firewall: nemám nainštalovaný
        pripojenie: Orange internet, modem Orange Flybox (Huawei E960)
        Skype: skype-mid_3.0.0.93-3_i386.deb
        • Re: P2P internet conection 19.10.2009 | 15:31
          Peter2   Návštevník
          Asi mas mobilny internet od Orange. Prasivy Orange, pokial viem blokuju p2p Skype. Musis sa u nich informovat ake sluzby na svojom pripojeni vlastne mozes prevadzkovat a ake nie a si by to malo byt niekde aj v zmluve napisane.
        • Re: P2P internet conection 19.10.2009 | 16:07
          Peter2   Návštevník
          Inac co je to za balik skype-mid_3.0.0.93-3_i386.deb? Aka je to verzia Skype MID 3.0.0.93-3?
          • Re: P2P internet conection 25.10.2009 | 12:07
            Avatar Pali   Používateľ
            MID = mobile internet device
            Je to skype verzia pre MID pracujuce na linuxe (napr. Nokia N770, N8xx, N900) ale funguje aj na obycajnych PC. Je vhodna aj pre netbook s linuxom.
            • Re: P2P internet conection 25.10.2009 | 18:24
              WlaSaTy   Návštevník
              Takze by mi na Nokii N770 isla verzia pre i386? Toto by som si pozrel, Ukazes mi to?
              • Re: P2P internet conection 04.11.2009 | 18:24
                Avatar Pali   Používateľ
                domovska stranka je pre MID verzie je https://developer.skype.com/MidSkype z kade sa da aj stiahnut
                tou N770 si nie som uplne isty, ale novsie tablety su urcite podporovane (aj z oficialnej stranky)
                http://www.skype.com/intl/en/download/skype/nokia/downloading/
                • Re: P2P internet conection 04.11.2009 | 20:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Univerzalne binarky pre rozne platformy sa zatial nepresadili, teda ak neratame ten Faux Pas co mal Software602 ked urobil instalacny balik pre klienta na datove schranky obsahujuceho x86 binarky a balik mal v popise "any".

                  Tablet Nokia N770 ma CPU ARM na ktorom nespustis kod pre Intel x86 inak ako cez emulator. A ten tablet nema dostatocny vykon na spustenie OS v emulacii, na to ma slabe CPU, malo RAM a pomaly slot na MMC kartu (pre swap). Je mi srdecne jedno ci tuto informaciu skype zamerne zamlcalo nakolko skype predava svoje VoIP telefony s linuxovym firmware na HW platforme ARM. Myslim ze toto hovori za vsetko:
                  :~/Downloads$ file skype-3.0.0.93/skype* skype-3.0.0.93/lib*|grep ELF
                  skype-3.0.0.93/skype.bin: ELF 32-bit LSB executable, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.4.1, stripped
                  skype-3.0.0.93/libQtCore.so.4: ELF 32-bit LSB shared object, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked, stripped
                  skype-3.0.0.93/libQtGui.so.4: ELF 32-bit LSB shared object, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked, stripped
                  skype-3.0.0.93/libQtNetwork.so.4: ELF 32-bit LSB shared object, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked, stripped
                  :~/Downloads$

                  Ale rad si pozriem ako mi spustis ten balik na tom tablete. Kedy sa stretneme?
                  • Re: P2P internet conection 04.11.2009 | 20:33
                    WlaSaTy   Návštevník
                    A aby som nezabudol, ten link na skype pre nokiacke tablety je pre iny HW na ktorom je od zakladu ina verzia distribucie a HW to ma ovela vykonnejsi. Takze po spusteni skype (ak by sa manualne dotahali vsetky naveznosti) by bol degradovany dany tablet na telefon. Pri spustenom skype by sa s tym tabletom uz nedalo nic ineho robit. A to neguje funkcionalitu tabletu.

                    Smola, N770 nie je N800/N810 a pojem MID je znacne zavadzajuci.
                    • Re: P2P internet conection 04.11.2009 | 20:42
                      Avatar Pali   Používateľ
                      Ci sa to vazne da spustit, teraz uz dost pochybujem.
                      Dakedy davnejsie som browsoval o tom na googli. Jediny link co mam ulozeny - zo skype fora:
                      http://forum.skype.com/index.php?showtopic=43565&view=findpost&p=504361

                      Ale ako vidim tie kniznice hovoria za vsetko.
                      • Re: P2P internet conection 04.11.2009 | 21:07
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Otazkou je ci take skype bude fungovat aj napriklad na cisto x86/64 systeme bez nainstalovanej spetnej kompatibility na 32bit system. Schvalne vynecham intel IA64, teda Intel Itanium ktory nevychadzal zo zakladu x86 a je s nim vyslovne nekompatibilny. Je pravda ze "Hacker edition" pre N770 ktora by umoznila beh skype je fajn a prinasa dost software navyse vratane moznosti polovaciek na WiFi, zvysenej kompatibility s novsim software. Ale ja z nej pouzivam iba upravene jadro ktore zvysilo datovy prietok na kartu. Ale skype je znamy zrut prostriedkov a nestalo by to ani za pokus.

                        Mimochodom, presne toto je jeden z dovodov preco nemam rad skype a ma dosah aj na to preco skype nepouzivam.
        • Re: P2P internet conection 20.10.2009 | 18:01
          dusan   Návštevník
          Ehm len ta trochu poopravím.

          Máš linux distro? - Máš ubuntu takže Áno.
          Štandardné jadro? Ak Áno.

          Takže máš iptables aj pre IPv4 aj IPv6. Pričom iptables sa stará o pravidlá sieťovej komunikácie ( čítaj linux je zo základu sieťový operačný systém).


          Takže prosím píš, že máš de-aktivovaný firewál !! t.j. nemáš nastavené žiadne pravidlá pre sieťovú prevádzku.