JAVA - Start: applet not initialized

Sekcia: Konfigurácia 21.10.2009 | 00:29
Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
Zdravim vsetkych,

Mam nasledovny problem - pri nacitavani stranky banky dostanem hlasku "Start: applet not initialized". Applet sa samozrejme nespusti. Nainstaloval som java 1.5 aj 1.6 od sun z repozitarov. Pouzivam Mandrivu 2009 s Firefoxom 3.0.14.. Skusal som googlit, ale nic nepomaha - skusal som nejake navody. A este vacsi problem je ze, tento applet je pri prihlasovani na urcitu sluzbu, ktoru tu nemozem zverejnit. Pri testovani na stranke sun-u mi ukazuje, ze javu mam. Samozrejme JAVA je povolena v prehliadaci. Skusal som aj Konqueror a Operu, ale nic z toho. Myslel som ze java je zvladnuta pod linuxom....;(. Nemam rad ked veci nefunguju. Vedel by niekto poradit?
Viem, že nič neviem.
    • Re: JAVA - Start: applet not initialized 21.10.2009 | 01:10
      ARny   Návštevník
      no skus niekde na nete najst applety napr. tu http://java.sun.com/applets/jdk/1.4/index.html
      Spusti si ho a uvidis ci ti ide. Mne na mandrive 2009.1 vsetko fici ako ma takze bud je problem v tej sluzbe alebo ak ti tie skusobne applety nepojdu tak niekde v konfuguracii. Inak ja som si javu neinstaloval s repozitarov ale priamo zo stranky sunu.
      • Re: JAVA - Start: applet not initialized 22.10.2009 | 00:02
        Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
        Zdravim,

        Fakt pekne dakujem za link, vsetky applety som skusil a funguju bezchybne. Ta stranka, ktoru som spominal je pri logovani na internet banking. Takze bude nieco s tym appletom. Ale len pan boh vie co. Ale aspon viem, ze java ako tak vlastne funguje.
        Viem, že nič neviem.
    • Re: JAVA - Start: applet not initialized 21.10.2009 | 05:10
      lelo   Návštevník
      Niekedy robí problém ak sú v systéme miešane rôzne verzie javy.
      • Re: JAVA - Start: applet not initialized 22.10.2009 | 00:33
        Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
        Zdravim,

        Chlapi fakt vam dakujem za vase reakcie, lebo ma v podstate doviedli k rieseniu. Takze bolo nasledovne : odinstaloval som vsetku Javu vratane pluginov a vratane OpneJDK! a potom som z repozitarov nainstaloval Javu od SUN. V mojom pripdae java-1.6.0-sun aj s pluginom pre browser. A tadaaaaa - vsetko funguje - zas som o nieco mudrejsi :). Este raz dakujem za pomoc. Tema vyriesena.
        Viem, že nič neviem.