Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat

Sekcia: Ostatné 02.11.2009 | 05:02
Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
HW: asus f5rl, intel dual core T2390, HDD 320GB, ram DDR2 3GB, grafika ATI radeon xpress 1100
KUR*AAAAAAAAAAAA !!! klasicky mi nejde grafika sak co by som cakal ....dokonca ani na windows 7 ovladace nie su....nejde mi ani zvuk (co sa mi zatial pri ubuntu nestalo) nejde toto, nejde tamto..... tu sa mi to je*e tam sa mi to je*e ...dokonca na xp nenainstalujem ani sietovku....uz fakt predpokladam ze chyba je niekde medzi klavesnicou a stolickou :D stary dobry intrepid .........stara dobra 8.10-tka.....pojdes ty pekne naspat ...aspon tam mi vsetko funguje...keby tam nebola ta skarana grafika tak je to v pohode comp.....neviem preco som si myslel ze 9.10 bude LTS a v hlbke duse dufal ze ovladace na starsie ati budu.....
Predpokladam spravne ze na tu grafiku uz ovladac cakat nemusim ani dobuducna ??? :)
....inac kludne to vymazte ja som to len potreboval niekomu povedat....ked uz vsetci spia o 3:40...


Dakujem za pozornost.
Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
    • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 09:41
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Stačí v núdzovom režime odinštalovať fglrx a reštartovať.
    • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 14:38
      framfield   Návštevník
      tiez v podstate necakam rady, iba si xem vyliat srdce. som z 9.10 strasne, ale strasne sklamany. tak velmi ako som na nu cakal a tesil, tak ryxlo si zrejme nahodim naspat 9.04 a budem este par dni nadavat, ze som zbytocne zabil cas backupom :( akym smerom sa to ubuntu ubera? vobec sa mi ten smer nepaci !
      • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 16:43
        Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
        a k comu to pomoze? ten fglrx ?
        Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
      • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 16:48
        cepido   Návštevník
        ja sa 9 10 nemozem stazovat zatial vsetko ide pekne, ajked pravdiupovedaic cakal som ze to pojde sviznejsie ale co uz, bude treba prejst casom na nieco ine ale to som aj planoval. Co by som 9 10 vytkol tak to je telepathy ktory okamzite siel odkial prisiel a nahradil ho pidgin
      • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 16:50
        cepido   Návštevník
        este ma teraz napadla jedna vec ale neviem ci je to 9 10, stalo sa mi ze ked vypnem PC tak sa po nejakom case (do 5 minut mozno aj menej) sam zapne spat... uplna haluz
    • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 17:02
      ---   Návštevník
      mna jeduje jedno jedine, ked dam kopirovat na USB flash-ku tak sa dost dlho nic nedeje, potom nabehne okno kde je asi na 30-40%-ach a potom ma zase pauzu v kopirovani a cele kopirovanie trva asi 20x dlhsie nez v 9.04. Uz je to tusim nahlaseny bug.
      • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 17:07
        Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
        ja som dal kopirovat 200mb subor z externeho disku na disk a kopirovalo mi to rychlostou 1,9mb/s ....wtf?
        Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
        • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 17:25
          Avatar rudHas ubuntu 10.10  Používateľ
          Dnes som to nahodil cez usb vdaka Palimpset disk utiliti a Usb creator do minibooku v ktorom nie je Cd rom..A Obrovske Dakujem davam vyvojarom..Lebo nemusim kupovat externu cd rom ktora je najlacnejšia nova za 40-ečok..MOmentalne som maximalne nadšený ale zrejme to kusok opadne ako vždy však,,,
          http://rudhasweb.ic.cz/
    • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 17:39
      klasik   Návštevník
      niesi jediny ja mam tiez dost problemov: http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/282870
      • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 18:02
        Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
        len ma tak napadlo....existuje aj nieco vacsie ako vanda ? :D myslim tym ze by mi v gnome preplavala nejaka chujovina? :D
        Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
        • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 02.11.2009 | 23:26
          Predrag   Návštevník
          Ahoj niesi sam co spravil chybu ze si upgrejdoval na 9.10. Mne zase nefunguje poriadne wifi neviem sa pripojit na zabezpecene siete a dost casto sa mi stava ze mi vypadne spojenie na pol minuty atd.... Dufam ze to opravia cim skorej inac budem musiet nahodit 9.04 :D :D
          • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 03.11.2009 | 00:01
            TheMandriva   Návštevník
            Takze to mam chapat tak ze Ubuntu 9.10 je uplne ale uplne na p*cu ??
            A to som si ho chcel dat ale ako vidim ostavam pri starej dobrej Mandrive :D
            • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 03.11.2009 | 04:46
              Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
              tak uplne napicu zas nie je.....ale ma problem s mojim hardwerom :D
              Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
          • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 03.11.2009 | 13:48
            l_barbarossa   Návštevník
            mozes mat problem s ovladacom wifi. ak mas moznost pouzit alternativny ovladac tak vyskusaj aj tuto moznost. ja mam napr. pri mojom broadcome vacsiu stabilitu s ndiswrapper-om (za cenu toho, ze ten neovlada monitor mode - kedze vsak "auditovat" wifi siete nepotrebujem, tak ma to vobec netankuje). ovladac b43 je u mna slabsi v stabilite a b43-legacy nula bodov (=nechcelo sa mi serinkat)
    • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 03.11.2009 | 11:57
      gabriel   Návštevník
      zakladna chyba je v tom, ze po vydani novej verzie distribucie sa na to vsetci tesime a aktualizujeme, lenze ak chceme s pocitacom robit anie len sa s nim sr.t, tak je zasada prechadzat na novu verziu najskor dva mesiace po vydani, ked sa opravia tie najhorsie chyby. Preto nove verzie tak maximalne do Virtualboxu.
      • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 03.11.2009 | 13:00
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        suhlasim. ja osobne napriklad obycajne ubuntu vacsinou nepouzivam. radsej si kusok pockam, na upravene iso dam aktualizacie a potom ide vsetko OK uz od zaciatku. upravy robim napriklad aj teraz v tejto chvili.
        • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 03.11.2009 | 15:52
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          uz sa tesime.
          • Re: Ubuntu 9.10 - nechcem radu len to potrebujem zo seba dostat 04.11.2009 | 23:15
            jano   Návštevník
            neviem, ale kolkokrát som kúpil niečo od spomínanej fy, tak to nechodilo nikdy poriadne a toto je notebook, predpokladám...

            príklad - MB P5KPL podporuje do 4GB pamäte, ale len jednostranné čipy - skúste ich zohnať :-DD, inak len do 2GB