ake distro

Sekcia: Ostatné 15.08.2005 | 00:29
Nyo   Návštevník
CAfte porade mi prosim nieake lahke distro s frafickym prostredim pre pc 166 + 32 mb ram chcem ho na server ale nevihnutne je aj graf prostrie
    • Re: ake distro 14.08.2005 | 22:47
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      debian + xfce , napr.
      • Re: Re: ake distro 14.08.2005 | 22:54
        Nyo   Návštevník
        Odkial sa da stiahnut pojde potrebujemm cca 7 cd-ciek ci kolko ich ma alebo mi bude stacit prve...? alebo ako je tam klikacia intsalacia alebo prikazy ...? potrebujem klikacku
        • Re: Re: Re: ake distro 14.08.2005 | 23:05
          Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
          no ak si zaciatocnik, tak je otazne , ci "dokopes" ten Debian do uspesneho konca a budes vediet v nom robit . Ale s trochou snahy ... pre zaciatocnikov sa odporuca SuSe , Mandriva , ale tam by si musel zabudnut na KDE a Gnome a nainstalovat napr. IceWm xfce ..
          • Re: Re: Re: Re: ake distro 14.08.2005 | 23:11
            peter golis   Návštevník
            suse, mandriva na 32 Mb RAM? zaujimala by ma recenzia. PS.:
          • Re: Re: Re: Re: ake distro 14.08.2005 | 23:14
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            tusim mandriva a suse uz nepodporuju starsie cpu
            • Re: Re: Re: Re: Re: ake distro 14.08.2005 | 23:27
              Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
              a nejake starsie verzie /suse ,mandrake > 9.0/ ?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ake distro 14.08.2005 | 23:28
                Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
                sice to bude blba podpora hardwaru
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ake distro 14.08.2005 | 23:44
                  peter golis   Návštevník
                  hmm. ten hardware je tak stary, ze je len mala pravdepodobnost aby nebol podporeny. hovorime o pocitaci ktory je stary asi 10 rokov.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ake distro 15.08.2005 | 00:17
                    Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
                    mozno ma nejaky zapekly hardware, kt. podpora bola pridana v novsich verziach :)) Ale pochybujem ze by sa pri vyvoje zameriavali na vyvoj ovladacov pre stare masiny ...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ake distro 15.08.2005 | 00:29
                      Peter Golis   Návštevník
                      hardware pre ktoy bola pridana podpora viac ako 5 rokov po jeho vyrobe. ale stary hardware splnal urcite standardy. vtedy neexistovali winmodemy, graficke pseudo akceleratory (vanta), zvukove karty bez midi portu, wingdi tlaciarne, zariadenia ktore potrebovali ku svojej cinnosti nahrat obsluzny kod do pamete... ale obcas sa nasli kusy ktore to nesplnali (niektore mach64) a z podpory boli vylucene. je pravda ze podpora hw nebola vtedy okamzita. ale viac ako 5 rokov, to je uz prehnane. ps.: najlepsie by bolo gentoo s mulibc a pre jadro nejake tiny patche (na zmensenie jadra). ale prekladat to na tak starej herke, to zaberie niekolko tyzdnov. iba preklad.
    • Re: ake distro 14.08.2005 | 22:56
      peter golis   Návštevník
      ja by som sa pridal, notebook pentium1, 120Mhz, 16Mb ram, 2Gb disk, zvukovka. ale mozeme sa pozriet na www.distrowatch.org a pohladat distribuciu pre old computers. mozno vyskusam ako prvu delilinux, ak ma podporu pcmcia (nemam internu sietovku). pisu ze to testuju na notebooku 486 s 16Mb ram (a ide im to hladko), takze asi aj ano. ale KDE tam urcite nebude. pochopitelne PS.: ten notebook som si zohnal koli spotrebe elektriky. ale hrat sa s tym budem v priebehu casu ;-) a hlavne, najnovsie programy tam tiez nebudu. ale roznych inych distribucii pre stare pocitace je na distrowatch skutocne vela.