kdevelop je nefunkcny

Sekcia: Programovanie 04.11.2009 | 17:05
Avatar linuki   Používateľ
caute vsetci linuxaci.
dnes som si prvy krat dal os linux-oveho zakladu konretne ubuntu. je dolezite povedat preco som tak dlho otalal, som silno naviazany na visual studio, samozrejme ziadne winform a podobne detske veci, ale win32, COM, activex, opengl .... moje obavy sa potvrdili, ked som cez software center "nainstaloval" (neviem ci sa v line tomu tak hovori :-) ) kdevelop. sice mi samotny prog. funguje, no to je tak vsetko. dam new project from template a vyhodi toto: could not initialize dvcs. ze je to nejaka gpl knihovna to ma hned napadlo, ale nedokazem vobec nic nainstalovat. to by mi az tak nevadilo, ja chcem iba, nech dokazem do linu nahrat wxWidgets a nech to funguje s kdevelop. wx som stiahol ako druhe, no vobec mi to nejde inst, robim presne ako je napisane v readme.txt:

tar -xzvf wxsubor
cd wxAdresar
./configure
make // tu vyhodi errory

./include/wx/gsocket.h:40: error: using typedef-name ‘GSocket’ after ‘class’
/usr/include/glib-2.0/gio/giotypes.h:120: error: ‘GSocket’ has a previous declaration here
In file included from ./include/wx/gsocket.h:179,
from ./src/gtk/gsockgtk.cpp:21:
./include/wx/unix/gsockunx.h:40: error: using typedef-name ‘GSocket’ after ‘class’
/usr/include/glib-2.0/gio/giotypes.h:120: error: ‘GSocket’ has a previous declaration here
./src/gtk/gsockgtk.cpp: In function ‘void _GSocket_GDK_Input(void*, gint, GdkInputCondition)’:
./src/gtk/gsockgtk.cpp:34: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘Detected_Read’
./src/gtk/gsockgtk.cpp:36: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘Detected_Write’
./src/gtk/gsockgtk.cpp: In member function ‘virtual bool GSocketGUIFunctionsTableConcrete::Init_Socket(GSocket*)’:
./src/gtk/gsockgtk.cpp:56: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘m_gui_dependent’
./src/gtk/gsockgtk.cpp:57: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘m_gui_dependent’
./src/gtk/gsockgtk.cpp: In member function ‘virtual void GSocketGUIFunctionsTableConcrete::Destroy_Socket(GSocket*)’:
./src/gtk/gsockgtk.cpp:67: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘m_gui_dependent’
./src/gtk/gsockgtk.cpp: In member function ‘virtual void GSocketGUIFunctionsTableConcrete::Install_Callback(GSocket*, GSocketEvent)’:
./src/gtk/gsockgtk.cpp:72: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘m_gui_dependent’
./src/gtk/gsockgtk.cpp:75: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘m_fd’
./src/gtk/gsockgtk.cpp:83: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘m_server’
./src/gtk/gsockgtk.cpp:90: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘m_fd’
./src/gtk/gsockgtk.cpp: In member function ‘virtual void GSocketGUIFunctionsTableConcrete::Uninstall_Callback(GSocket*, GSocketEvent)’:
./src/gtk/gsockgtk.cpp:98: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘m_gui_dependent’
./src/gtk/gsockgtk.cpp:108: error: ‘struct _GSocket’ has no member named ‘m_server’
make: *** [coredll_gtk_gsockgtk.o] Error 1

nemam ponatie preco mi to vyhadzuje tieto chyby. ocividne nemam nainst. vsetky potrebne veci, vedel by mi niekto poradit, budem velmi vdacny.
/ pardon ak to nepatri celkom do tohto vlana (prog) , ale najviac mi to pasovalo zo vsetkych, dik
    • Re: kdevelop je nefunkcny 06.11.2009 | 18:17
      Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
      skus nainstalovat skôr anjuta teda ak mas gnome
      • Re: kdevelop je nefunkcny 07.11.2009 | 20:00
        Avatar linuki   Používateľ
        kdev mi uz ide, som to tu zabudol napisat, asi preto ze nie tak ako si predstavujem. napisem preco. neviem ako do toho vopchat wx. fakt som z toho jelen, pripadam si ako prvy krat za pc :-)) ale neodradi ma to od linu, je to neporovnatelne lepsie oproti win. nemam v ponuke projektov wx, "iba" qt a nic viac. s qt nemam zaujem robit, nieco som cital o licencii. maju naplane to zpoplatnit, co z toho razom robi klon mfc.
        anjuta (mam - nepaci sa mi) , codeblocks (mam - nepaci sa mi) , eclipse (toto je uplna hroza, je to moj osobny pohlad, ale nechapem ako to moze niekto vychvalovat, opakujem pre mna najhorsie IDE s akym som sa stretol), co sa tyka qt IDE, nevypada to zle, no ich filozofia ako som spomenul je pre mna nevyhovujuca.