Vytváranie zariadenia v /dev/ počas zavádzania systému

Sekcia: Konfigurácia 05.11.2009 | 12:46
Adros   Návštevník
V novej verzii Ubuntu 9.10 sa nevytvára pri zavádzaní systému zariadenie pre bluetooth rfcomm0. Riešil som to preto vytvorením vlastného skriptu (rfc.sh) umiestneného v /usr/bin/ ktorým uvedené zariadenie vytváram vždy v prípade potreby. Uvedený súbor rfc.sh obsahiuje:

[code]
cd /dev
mknod rfcomm0 c 161 0
chmod 755 /dev/rfcomm0
rfcomm bind 0
[/code]

Ako je možné nastaviť, aby sa zariadenie rfcomm0 vytváralo automaticky vždy už počas zavádzania Ubuntu?
    • Re: Vytváranie zariadenia v /dev/ počas zavádzania systému 05.11.2009 | 13:09
      Majlou   Návštevník
      skus to pastnut do /etc/init.d/ a
      % update-rc.d rfc defaults
      $chmod +x rfc
      • Re: Vytváranie zariadenia v /dev/ počas zavádzania systému 05.11.2009 | 15:07
        Adros   Návštevník
        Toto síce priamo problém nevyriešilo, ale aspoň k riešeniu nakoplo. Nahradil som súbor /etc/init.d/bluetooth súborom /etc/init.d/bluetooth z predošlej verzie Ubuntu 9.04. Podľa všetkého to už funguje správne. Dík.
        • Re: Vytváranie zariadenia v /dev/ počas zavádzania systému 05.11.2009 | 17:47
          drobisk   Návštevník
          myslim ze v /etc/bluetooth/rfcomm (individualne podla distribucie) pridat do deklaracie daneho rfcommu bind yes, alebo ak ma pamat neklame sudo rfcomm bind rfcomm0 pre bindnutie