Spustenie windows HDD cez ubundu

Sekcia: Konfigurácia 08.11.2009 | 13:55
Murtagh   Návštevník
Zdravim, vedeli by ste mi pripomenut ako sa vola balikl ktory povoluje pristup na windows HDD cez ubuntu 8.04? myslim ze to ma v sebe len to treba povolit v synapticu. mal som to uz nastavene ale musel som preinstalovat ubuntu a teras to neviem najist
    • Re: Spustenie windows HDD cez ubundu 08.11.2009 | 14:35
      harvi   Návštevník
      Ak chces ho mount-nut a citat a zapisovat data tak ntfs-3g sa vola ten balik ak sa nemylim.
      • Re: Spustenie windows HDD cez ubundu 08.11.2009 | 14:44
        Murtagh   Návštevník
        no ja ked si otvorim tento pocitac mam tam na vyber okrem HDD kde mam linux este jeden HDD rozdeleny na dve casti. Na jednej casti je nainstalôovani windows a na druhej casti mam filmy, hry, skolu a tak...a potrebujem sa dostat do tych HDD pretoze sa mi dokazil windows a ten balik ntfs-3g mam zapnuty :-/ a stale mi pise "Nie je možné pripojiť zväzok."
        • Re: Spustenie windows HDD cez ubundu 08.11.2009 | 21:52
          Dragon   Návštevník
          Skusal si to pripojit aj rucne cez terminal?
          • Re: Spustenie windows HDD cez ubundu 08.11.2009 | 23:06
            Murtagh   Návštevník
            nie, neviem ako
            • Re: Spustenie windows HDD cez ubundu 09.11.2009 | 00:17
              Dragon   Návštevník
              Robi sa to prikazom:
              sudo mount /dev/sda1 /mnt
              Najprv je tvoja jednotka, sda1 je len priklad. Potom nasleduje tzv. mountpoint - mieso, kde sa jednotka pripaja - to si tiez mozes zvolit ine, akykolvek prazdny adresar (a mozno aj plny, neviem).
              • Re: Spustenie windows HDD cez ubundu 09.11.2009 | 11:07
                harvi   Návštevník
                to ze to nemozes pripojit moze byt este aj tym ze bol zle vypnuty windows / BSOD, pripadne iny problem/

                Potom bude zapnes windows a vypnes ho normalne, alebo vynutis pripojenie zvazku, ale to som radsej ja este neskusal a ani mi to este tak nebolo za potreby, malo by to byt ze:

                sudo mkdir /media/windows /// vytovorime si napr, takyto adresar kam to pripoji ///

                sudo mount /dev/(sda1) /media/windows -o force

                /// sda 1 je ako priklad, pozri si v linuxe ako je dotycna particia oznacena napr. prostrednictovm gparted//

                odpojenie sudo umount /media/windows

                Lepsi linuxaci ma pls este skontrolujte s tym prikazom lebo nesom isty. :(
    • Re: Spustenie windows HDD cez ubundu 09.11.2009 | 02:11
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      volá sa to ntfs-config, ale musíš mať nainštalovaný aj ntfs-3g