problem s panelom

Sekcia: Ostatné 15.11.2009 | 18:41
Mr_Igo   Návštevník
Caute, vcera som nahodil novy Ubuntu (prvy krat v zivote som videl Linux, takze som uplny novacik). Robil som nejake experimenty s presuvanim panelov az sa oba panely zasekli a neviem ich nijako rozchodit. Ked chcem restartovat comp, vypise mi to Panel not responding. Resart nepomoze, neviem sa dostat vobec k nicomu okrem suborov na ploche.

Da sa robit nieco ine okrem reinstalacie?

Dakujem
    • Re: problem s panelom 15.11.2009 | 19:28
      l_barbarossa   Návštevník
      asi netreba preinstalovat, konfiguraciu mas pravdepodobne rozhodenu len v prislusnych konfigoch v tvojom /home adresari.
      - vypis suborov obsahujucich slovo panel dostanes, ked v terminali uzivatela napises:
      find ~ -type f -exec grep -lir panel {} \;

      - subory v adresaroch .gconf a .gconfd niekde odzalohuj (presun/premenuj), skus sa znovuprihlasit

      ak nepomoze, pastni sem vypis

      --------------------------------

      ak sa nevies dostat do terminalu inak ako cez panel, tak mas napr. tieto moznosti:
      1. skratka Alt+F2 ti (vacsinou) otvori spustacie menu, kde dopises gnome-terminal
      2. v kontextovom menu, pri kliknuti pravym tlacidlom na ikonu adresara by mala byt polozka "otvorit v terminale"
      3. otvorit si virtualny terminal napr. Ctrl+Alt+F1, (pozor, ten je prihlasovaci, treba zadat meno, heslo)

      naspat do grafickeho sa dostanes cez Ctrl+Alt+F7.
      F1-F6 su textove terminaly
      > F7 su graficke
      • Re: problem s panelom 15.11.2009 | 22:26
        Mr_Igo   Návštevník
        Ahoj, dakujem pekne za odpoved ale prosim, skus mi to popisat trocha podrobnejsie.

        Alt+F2 mi nefunguje.
        Polozku "otvorit v terminale" som nenasiel.
        Ctrl+Alt+F1 som zvladol, zadal som aj uvedeny prikaz ale vyhodilo mi to dlhy list, na konci ktoreho boli uz len vypisy "no such file or directory". Na zaciatok toho listu sa dostat neviem (pisalo to tam aj nieco ine) ale ak by som sa tam aj dostal, netusim, co dalej.
        Ako som spominal, vidim Linux prvy krat, poznam len zakladne principy fungovania suborovych systemov DOS/Windows.

        Ak tomu spravne rozumiem, mam hladat, kde su umiestnene subory, ktore sa koncia .gconf a .gconfd a tie mam potom odstranit?

        Ten vypis, ktory mam pastnut, ako sa k nemu dostanem?

        Vdaka za trpezlivost a za ochotu :-)
        • Re: problem s panelom 15.11.2009 | 22:52
          l_barbarossa   Návštevník
          .gconf a .gconfd su skryte priecinky v tvojom domovskom adresari.
          ak sa ti daju otvorit priecinky na ploche, tak Ctrl+H je skratka no zobrazenie skrytych poloziek (pripadne cez menu Zobrazit>Zobrazit skryte subory)

          preklikaj sa teda do tvojho domovskeho adresara, najdi
          priecinok .gconfd a premenuj napr. na gconfd-bak, potom
          priecinok .gconf/apps/panel premenuj na .gconf/apps/panel-bak

          odhlas sa a prhihlas
          • Re: problem s panelom 15.11.2009 | 23:11
            Mr_Igo   Návštevník
            Si genius! :-)

            Dakujem, je to obnovene. Uz s tymito utilitkami radsej nebudem spekulovat, vidim, ze Linux je krehkejsi, ako som si myslel.

            Este raz dakujem, velmi si mi pomohol.