Padlo mi UBUNTU

Sekcia: Konfigurácia 21.11.2009 | 15:09
Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
Ahoj,

mam dual boot WinXP a Ubuntu 9.10. V ubuntu som stahoval nejake aktualizacie. A po restarte sa nespusti ale v uode spustania vypise hlasku:

[Linux-bzImage, setup=0x37894000, size=0x3b26e0]
Initrd, addr=0x37894000, size=0x75befa]
[ 1.216828] Kernel panic - not syncing:VFS:Unable to mount root fs on unknown - block (8,1)
    • Re: Padlo mi UBUNTU 21.11.2009 | 15:13
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pri spustani v grube skus vybrat starsie jadro, ci to pojde
      • Re: Padlo mi UBUNTU 21.11.2009 | 15:49
        Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
        A ako? Ja velmi neviem a nechcem to pokazit
        • Re: Padlo mi UBUNTU 21.11.2009 | 15:53
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          daj restart a ked bude grub (ta obrazovka kde si vyberas windows ci linux) tak spusti linux so starsim jadrom (na konci bude 14)
          • Re: Padlo mi UBUNTU 21.11.2009 | 15:56
            Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
            mne sa nahodi najskor ci win alebo ubuntu, potom zas sa pyta a tam pise linux a cosi, potom linux a cosi a tam (recovery mode) a WinNTXP a spustam to normalne tym prvym ale teraz mi to nejde ani tym prvym ani druhym stale to zastane hned na tej hlaske co som sem opisoval
            • Re: Padlo mi UBUNTU 21.11.2009 | 16:02
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ty tam mas 2 tabulky???

              to pri preberani windows a ubuntu ked mas, tak pusti ubuntu. nie ale z prveho riadka ale z tretieho
              • Re: Padlo mi UBUNTU 21.11.2009 | 16:27
                Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
                v tom prvom vybere mam na vyber len Ubuntu alebo XP, s tzm ze mozem len entorom vybrat alebo stalcit F8, ale ten vyber sa tyke len windowsu.
                A v tom druhom kroku mozem okrem vybery tych troch moznosti LInux, linux (recovery) a Win stlacit nejake 2 pisemena ktorymi sa dostane ku grub: vyzera to ako prikazovy riadok ale neviem co tam pisat alebo mi zobrazi asi spustaci subor ci co ... pise tam ze sa to ma spustat cez sd1 co ci, ze floppy nehlada a take.
                Nic ine na vyber nemam :(
    • Re: Padlo mi UBUNTU 21.11.2009 | 17:04
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Podľa čoho vieš, že ten spomínaný update prebehol korektne a do konca ? Ubuntu vypisuje nejaký oznam o úspešnom ukončení update, alebo nie ?
      ..............
      Aj tak sa priprav, že najpravdepodobnejšie budeš musieť preinštalovať U 9.10, lebo pri týchto chybách je to asi najjednoduchšie.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Padlo mi UBUNTU 21.11.2009 | 19:06
        Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
        No nic rezignujem, idem sa pustit do instalacie na novo
        • Re: Padlo mi UBUNTU 26.02.2010 | 12:38
          neznalec   Návštevník
          Presne to sa stalo aj mne, a som to aj prepokladal. Len idioti mozu dat betaverziu zavadzaca do uvolnenej verzie. Mimochodom co je divne na tom, ze ma dve tabulky? Bude to zrejme tym ze ma linux nahodeny cez wubi.exe, vsakze? Odbornici. Pri verzii 9.10 som si konecne dedfinitivne uvedomil ze linux sa za tie roky nikam neposunul, ba dokonca sa zhorsil, Stale tie iste chyby, tie iste vytuhnutia, a pribudli aj nove chyby. Linux si nedam uz ani do vitualboxu. Radim tak aj ostatnym co maju volny cas, aby ho vyuzili na nieco rozumnejsie ako zadrbavat sa s OS na ktory sa mozu tak akurat pozerat a cakat kedy padne. Praca a zabava idu pod nemenovanym OS bez problemov a mozno sa to da povedat aj o MAC OS X, ten som neskusal.
    • ZAMKNUT 26.02.2010 | 15:27
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Poprosím eMDi-ho zamknúť okamžite túto tému !!!!!!!
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."