gentoo stage1

Sekcia: Ostatné 17.08.2005 | 15:17
andrew   Návštevník
ahojte. neviete kde sa da zohnat instalacka gentoo stage1? d
    • Re: gentoo stage1 17.08.2005 | 00:11
      peter golis   Návštevník
      ahoj, skusal si najst na stranke www.gentoo.org sekciu download?
      • Re: Re: gentoo stage1 17.08.2005 | 01:18
        Avatar oxymoron Gentoo || Fedora Core   Používateľ
        na vsetkych mirroroch len musis pozerat do folderov x86 ...iba tie su stage1 ostatne uz zacinaju az pri stage2
        • Re: Re: Re: gentoo stage1 17.08.2005 | 01:53
          peter golis   Návštevník
          aj hppa, itanium alebo ppc?
          • Re: Re: Re: Re: gentoo stage1 17.08.2005 | 04:40
            Avatar q-parser Gentoo  Používateľ
            • Re: Re: Re: Re: Re: gentoo stage1 17.08.2005 | 13:24
              peter golis   Návštevník
              aby som to upresnil. stage1 je pri vsetkych podporovanych platformach okrem vyssich genegarcii x86 (i586,i686 a klony). ja som reagoval na poznamku ze stage1 je len pri x86/x86. je pravda ze vecsina uzivatelov tohto portalu funguje na x86 a jej klonoch, ale nemali by sme zabudat aj na ine architektury ;-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: gentoo stage1 17.08.2005 | 15:17
                Avatar oxymoron Gentoo || Fedora Core   Používateľ
                sorry moj chyba :) uznavam ...presne tak som rozmyslal ze vacsina ide na x86 a jej klonoch :)
    • Re: gentoo stage1 17.08.2005 | 14:50
      andrew   Návštevník
      no na stranke gentoo.org je sekcia Get Gentoo a v nej su veci na stiahnutie ..... su tam tri verzie: minimal install cd, universal a full .... ale ako viem ktore je stage1? to je to minimal? btw peter, myslis ze som najprv nekukal v downloadoch na gentoo kym som sa spytal tuto otazku? len neviem ktore je stage1 dik
      • Re: Re: gentoo stage1 17.08.2005 | 15:15
        Avatar oxymoron Gentoo || Fedora Core   Používateľ
        cital si si gentoo handbook? ...tam je to vystvetlene ...ale ok napisem to po slovensky :) minimal cd obsahuje iba zakladne utility pre nabootovanie a naslednu instalaciu z netu (z netu tahas aj tie stage(1)(2)(3)..podla toho co chces)....
        " The Gentoo Minimal Installation CD, a small, no-nonsense, bootable CD which sole purpose is to boot the system, prepare the networking and continue with the Gentoo installation.
        
        no a dalej to universal je pre instalaciu zaklafdneho systemu aj bez pripojenia na net cize tie stage su na tom cd
         The Gentoo Universal Installation CD, a bootable CD with the same abilities as the Minimal Installation CD. Additionally, it contains a stage1 and several stage3 tarballs (optimized for the individual subarchitectures).
        
        ...staci ? :) aj mne to chvilu trvalo kym som to cele pochopil...