greenport

Sekcia: Komunita 01.12.2009 | 21:54
peter   Návštevník
Kedze Hoferek necita ani vlastne forum skusim to tu :) snad niekto vie

je toto open-source http://port.greenie.sk/ ? Lebo tam nevidim zdrojaky.

vdaka za odpoved
    • Re: greenport 01.12.2009 | 22:06
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      musis to disassemblovat :)
      • Re: greenport 02.12.2009 | 10:54
        peter   Návštevník
        :-) ... alebo naist example z ktoreho to spravili :)
    • Re: greenport 01.12.2009 | 22:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      kedze si mi napisal mail z neexistujucej mailovej adresy, tak si nedosal odpoved.

      greenport je open-source, ozvi sa bakymu pre zdrojaky. kedze Ti vsak ide urcite o flame, tak sa divim ze Ti tu vobec odpovedam.
      • Re: greenport 02.12.2009 | 10:53
        peter   Návštevník
        nj, tak trochu aj flame. Islo mi o to ako sa hras na open-source a nedas tam zdrojaky.

        ps: "ozvi sa a my ti to posleme" nie je zrovna koser s GPL. tie zdrojaky maju byt tam kde je binarka. To sa az tak velmi za ne hambite? :)
      • Re: greenport 02.12.2009 | 11:00
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Bolo by teda dobré na stránke greenport.sk uviesť aj kontakty na Baky, pre záujemcov o zdrojový kód programov.

        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: greenport 02.12.2009 | 12:36
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Povodne som zamyslal tak, ze ak by chcel niekto participovat na Greenporte, tak mu tie zdrojaky okamzite dam. Urcite si spominas, dal som ich bez problemov aj tebe este ked som Greenport vyvijal. Ale aby som uspokojil tvoju nekonecnu posadnutost Greenie Linuxom, uverejnim ich este dnes vecer na stranke Greenportu.
      http://www.itkids.sk/
      • Re: greenport 02.12.2009 | 15:23
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        len aby som pripomenul: vyssie pisuci "peter" nie som ja. lebo z tvojej poznamky som vytusil, ze si to o nom myslis (posadnutost a tak) :-D
        • Re: greenport 02.12.2009 | 16:25
          peter   Návštevník
          za kazdym rohom je nepriatel :-)
      • Re: greenport 02.12.2009 | 16:24
        peter   Návštevník
        dakujem za zverejnenie.

        ps: ja vas predsa nenutim ich zverejnit....ale tak ked sa uz hrate na ten open-source tak by ste k tomu mohli pristupovat trochu normalnejsie. A nie otazku na zdrojaky naskor 2 dni ignorovat v nadeji, ze vase forum aj tak nikto necita a potom sa hrat na urazenych, lebo "to je aj tak flame".
        • Re: greenport 02.12.2009 | 16:28
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          2 dni ignorovat?

          otazka na bakyho. ked som ju ja uvidel tak su mu dal vediet. a ze si ty mi poslal mail z neexistujucej adresy, na ktory som Ti poslal odpoved ktora sa mi vratila, tak na to Ti mam co povedat? zdrojaky kludne dam, no nemam ich v svojom PC. baky pisal ze ich zverejni ked bude pri svojom pc. a to "hrate" ma byt co? :) inak prosim ta zaregistruj sa, nech sa tu s petom kotrckom nemylis :)
          • Re: greenport 02.12.2009 | 16:41
            peter   Návštevník
            ad 2 dni - tak napisem do fora, ze posuvam otazku dalej, nie? Pises aj menej dolozite veci :)

            ad open-source - takze Vas ani raz nenapadlo, ze by tam tie zdrojaky mali byt? Ani len na sekundu vam to hlavkou nepreletelo? :) to si snad robis srandu zo mna

            ad registracia - nie, vdaka
            • Re: greenport 02.12.2009 | 18:56
              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
              Ak je nieco opensource, neznamena to, ze zdrojaky musia byt na webe.
              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
              • Re: greenport 03.12.2009 | 09:30
                l_barbarossa   Návštevník
                ano, mozu byt na nastenke
            • Re: greenport 02.12.2009 | 20:41
              Avatar chatpall   Používateľ
              pod zverejnenim diela sa chape akekolvek sirenie diela, na ake sa autor rozhodne. je potrebne aby bolo uvedene ze dane dielo je pod danou licenciou a aby bol uvedeny autor. zverejnovatel nema ziadnu pravnu povinnost svoje dielo zverejnit tak aby bolo volne dostupne na sieti, je vsak povinny (co mu vyplyva z licenciu) poskytnut zdrojovy kod v pripade vyziadania od tretej strany na lubovolnom mediu, na ake na on rozhodne.

              takze ak ti napise ze ti posle dany zdrojovy kod na niekedy bezne pouzivanej magnetickej paske a ty ten kod obdrzis, tak licencia nebola porusena a stale je program licencovany GPL.

              lenze tu je aj druha vec, greenport nema nikde zmienku o autorovi a ani o licencii pod ktorym je vydavany, takze nevidim dovod preco by ti mal dany zdrojovy kod zverejnit.
              NERUSTE TENTO UCET!!!
              • Re: greenport 03.12.2009 | 01:24
                Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                V samotnom Greenporte som zverejneny ako autor, zdrojaky nemam preco tajit, takze nech sa paci, zverejnil som ich na stranke http://port.greenie.sk/
                http://www.itkids.sk/
                • Re: greenport 03.12.2009 | 08:53
                  Avatar chatpall   Používateľ
                  na strankach nemas napisane ze je to pod danou licenciou a ani ze si autor, nevznika ti povinnost svojmu dielu uverejnovat zdrojove kody. tento program moze byt pod hociakou licenciou.

                  ak je v programe uvedena licencia a autor tak ti nevznika ziadna povinnost uvejnit na sieti zdrojove kody, iba ak by to bola najlepsia cesta zverejnenia zdrojoveho kodu. staci to posielat na diskete, cd, usb, dvd, brd, paske, platni atd.
                  NERUSTE TENTO UCET!!!
                  • Re: greenport 03.12.2009 | 10:00
                    Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                    Uprimne povedane, nikdy som sa moc nevyznal v tych vsetkych licenciach, takze diky za vysvetlenie. V kazdom pripade nemam chut sa tu s niekym hadat, teda hlavne nie s takymi ludmi, ktori pouzivaju ironicky podton.
                    http://www.itkids.sk/
                    • Re: greenport 03.12.2009 | 12:45
                      Avatar omdzor #!  Používateľ
                      Licencia pod akou je dielo vydane je dost dolezita vec a premyslat nad tym treba este pred tym, ako sa do niecoho pustis... Mozno si si to neuvedomil, ale aj ty si to urobil, len si to "nedotiahol". Urcite ta napadlo, ze chces aby to bolo v laickom ponimani "open source" a "free" a aby to mohol kazdy "slobodne menit", co su viacmenej (casto chybne) eufemizmi (L)GPL(vx) licencie. Open source softver este neznamena, ze mozes zmeny aj distribuovat, ako free softver neznamena, ze je zadarmo. Staci si o tom nieco precitat.
                      #! /usr/bin/env python
                      • Re: greenport 03.12.2009 | 14:06
                        ---   Návštevník
                        omzdor niekto sa zaobera dielom a niekto licenciami. Cim by sa zaoberal ten druhy keby ziadne dielo nevzniklo?
                  • Re: greenport 03.12.2009 | 14:27
                    Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                    ale pokial viem, je odporucane (nie zavazne, bohuzial) sirit zdrojaky rovnakou cestou ako binarku. teda ak je binarka na ftp, zdrojak by mal byt tiez.

                    respektive inak - je dovod, aby bol zdroja sireny inou cestou (inym mediom)? myslim, ze nie.
                    • Re: greenport 03.12.2009 | 17:45
                      Avatar chatpall   Používateľ
                      matka vsetkeho copyleftu GPL to neberie tak vazne. uprimne povedane RS to bolo jedno ako sa to bude sirit, jemu islo len o to aby tu bola moznost. moznost tu je a autor ma slobodnu volu.
                      NERUSTE TENTO UCET!!!