SmartLink modem a (K)ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 17.08.2005 | 23:54
modemer   Návštevník
Zdravim pani, nema prosim vas, niekto skusenosti s instalaciou softmodemu s cipom SmartLink (sl-modem atd) pod ubuntu? Alebo aspon, nasiel sa niekto kto to vporiadku spojazdnil. Ja sa trapim uz treti den a isto sami uznate ze (K)ubuntu bez netu mi je v podstate na nic (aj ked len analog, ale predsa). Tak prosim ozvyte sa niekto, vycital som vela veci z ubuntu fora + google, ale nic nezabralo. Ak to niekto dokazal, prosim, dajte vediet...
    • Re: SmartLink modem a (K)ubuntu 17.08.2005 | 03:06
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ja som dakedy pouzival ovladace slmodem, ale bohuzial iba pod jadrom 2.4, v 2.6 som mal problemy. tie ovladace su scasti binarky (uzavrety kod) a scasti pod gpl ak sa nemylim a je tam aj subor readme a install kde je postup krok za krokom ako ich rozbehat aj s wvdial-om.
      • Re: Re: SmartLink modem a (K)ubuntu 17.08.2005 | 18:26
        modemer   Návštevník
        precital som uz more informacii, ale stale bez ziadaneho vysledku, skusal som ako predkompilovane baliky, tak zdrojove baliky, aj kompilaciu samotnych tarballov. Uz fakt neviem co mam skusit. SKUTOCNE SA NENAJDE NIKTO KTO TO ROZBEHAL POD 2.6 KERNELOM???
        • Re: Re: Re: SmartLink modem a (K)ubuntu 17.08.2005 | 23:54
          Marián Ščerbák   Návštevník
          No, s SLModemom síce skúsenosti nemám žiadne, ale na stránke: https://wiki.ubuntu.com/WinModemLucent nájdete podrobný postup pre WinModemLucent. Skúste ho použiť aj na ten váš. Dokonca neviem, či ovládače pre oboje nie sú v jednom balíku :-)