openvpn

Sekcia: Konfigurácia 07.12.2009 | 00:10
cvaldo   Návštevník
Caute

chcel by som si rozbehat openvpn medzi dvoma pocitacmi. Na servri som dosiel k vytvoreni sietovej karty tun ale ked chcem vytvorit to iste na clientovy tak mi to nejde,Distribucia Debian 5.
Vypise mi to toto please help

juraj@juraj-laptop:~$ openvpn –remote 192.168.2.23 --dev tun --ifconfig 10.1.1.2 10.1.1.1 --secret static.key
Options error: I'm trying to parse "–remote" as an --option parameter but I don't see a leading '--'
Use --help for more information.
juraj@juraj-laptop:~$

diki
    • Re: openvpn 07.12.2009 | 02:05
      shade   Návštevník
      openvpn --remote 192.168.2.23 --dev tun --ifconfig 10.1.1.2 10.1.1.1 --secret static.key ?
    • Re: openvpn 17.12.2009 | 21:23
      Avatar dm12   Používateľ
      Přesně tak. Mám pocit, že to chce pořádně nastudovat. Nic složitýho v tom není. Na serveru je potřeba zeditovat konfigurační soubor serveru a konfigurační soubor zase na klientovi. Před tím je pochopitelně potřeba mít nainstalováno openvpn :D Jednotlivé klauzule konfiguračních souborů jsou v příručce popsány. Doporučuju dva týdny studia a je to v pohodě.
      • Re: openvpn 19.12.2009 | 15:21
        Avatar mariannoem debian  Používateľ
        suhlasim a chcem dodat, ak sa ti to podari rozbehnut a budes vidiet ze openvpn ma iba 10mb/s pripojenie, nezlakni sa, skor si premeraj siet cez jperf lebo tych 10mb/s je iba zaznamenie v scripte ale nemusi odzrkadlovat aktualnu rychlost, myslim ze na tomto musia este z openvpn popracovat trosku, ale je to vyborny kus softu, ja bezim vo firme na tom uz 2 roky a bez akychkolvek problemov, iba generovanie certifikatov .... vela zdaru
        web developer a trosku znalosti v linuxe