tunneling cez prostrednika

Sekcia: Konfigurácia 16.12.2009 | 17:22
Avatar miamia   Používateľ
Dobry den, prosim Vas,

uvazoval som nad vpn a ssh (nevyhody v mojom priklade uvadzam niezsie)

Potrebujem urobit takyto scenar: cez internet komunikuju 2 pocitace. Na PC1 je aplikacia (len pre tuto jedinu aplikaciu potrebujem zabezpecit komunikaciu sifrovanu), do ktorej zadam IP adresu pocitaca2, nadviazu spojenie a komunikuju.

No potrebujem zabezpecit toto spojenie nasledovne:
PC1 s PC2 by malo komunikovat cez dalsi pc PCXX (sprostredkovatel). Teda PC1 sa musi spojit sifrovane s PCXX a PCXX bude posuvat komunikaciu dalej na PC2. Ma to ten hacik, ze v softe na PC1 sa musi zadat ipcka PC2, nasledne by PC1 mal nadviazat zabezpecene spojenie s PCXX (tento ma vzdy pevnu ipcku) a PCXX by mal posunut komunikaciu (kludne uz nezabezpecenu) k PC2. Cesta spat by mala ist z PC2 na PCXX (nezabezpecene) a PCXX posunie opat zabezpecene komunikaciu do PC1. For je, ze ako PC2 moze vystupovat niekolko pocitacov s roznymi ipckami, preto potrebujem vzdy v PC1 pouzit konkretnu ip adresu, aby PCXX vedel, kam ma smerovat komunikaciu.

Rozmyslal som nad takymito rieseniami:
VPN - neda sa ale obmedzit na jedinu aplikaciu (teda nejde len konkretna aplikacia cez VPN a ostatne bez vpn)
SSH - obmedzenie na konkretny port. Nasmerujem teda tunel z PC1 na PCXX ale ako poviem PCXX, ze ma smerovat komunikaciu dalej na urcitu ip stroja PC2?
    • Re: tunneling cez prostrednika 17.12.2009 | 00:06
      Peto J   Návštevník
      SSH - spravis dalsi tunel, ktory bude komunikaciu smerovat.
      • Re: tunneling cez prostrednika 17.12.2009 | 00:17
        Avatar miamia   Používateľ
        ahoj, myslis dalsi ssh z PCXX na PC2? lebo o toto mi nejde. neviem prist na to, ako nejako dynamicky informovat PCXX o tom, aby vzdy posielal komunikaciu na ine ip adresy (podla toho, s akou masinou sa chcem spojit).
        • Re: tunneling cez prostrednika 17.12.2009 | 00:53
          kipikasa   Návštevník
          ssh -Nf -L pc1_port:pc2_ip:pc2_port pcXX

          ssh -Nf -L 10000:33.33.33.33:80 22.22.22.22

          cize lokalny port 10000 presmeruje cez pc 22.22.22.22 na pc 33.33.33.33 port 80