Fedora 12 zle zobrazovanie

Sekcia: Ostatné 17.12.2009 | 16:26
Fazynko   Návštevník
Tak na zaciatok ak by tento problem nahodou patril medzi hardware alebo drivere tak sa ospravedlnujem ze to pisem do ostatne ale niesom si isty o co presne sa jedna. Moj problem je ze ked dam instalovat fedoru 12 a pri bootovani sa ma spyta ci chcem nainstalovat alebo nainstalovat s zakladnym driverom tak ked dam nainstalovat normalne tak hned sa mi zmeni rozslenie nato moje potrebne ale obraz je uplne zly. Cez obrazovku mi "lietaju" take male flaky s jedneho rohu na druhy ako to robili dakedy stare TV:) a je ich vela proste obraz je uplne hrozny. Ale ked dam instalovat s zakladnym driverom tak uz to nerobi lenze vtedy som zas v fedore nevedel zmenit rozslienie vyssie ako 1024x768 a to mi na mojom notebooku dost vadi.(som len zaciatocnik takze take veci ako upravit si x.org mi robi problemy) tak som znova zmazal fedoru a nainstalol ju tak normalne stymi flakmi ci co to je a hned po nabootovani do systemu som chcel naistalovat ovladac co sa mi nakoniec myslim si ze aj podarilo lenze uz ma nepusti do systemu po uvodnom logu fedory(ktore stale ukazuuje tie lietajuce flaky takze ovladac asi nepomohol) mi ostane len cierna obrazovka. Preto ak niekto mal podobny problem alebo vie ako ho vyriesit by mi mohol pomoct:) dakujem za kazdu radu. A este mam notebook s ati mobility hd 4530

P.S. sorry za gramatiku som jeden stych ktorym to nejde aj ked sa snazia:)
    • Re: Fedora 12 zle zobrazovanie 17.12.2009 | 18:48
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Takže v Termináli (ako root) spustíš príkaz:
      yum -y install mesa-dri-drivers-experimental
      reštart PC
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Fedora 12 zle zobrazovanie 17.12.2009 | 21:26
        fazynko   Návštevník
        Cawko.
        Takze znova som preinstaloval fedoru, a nainstaloval ten driver od teba aj restart pc bol ale stale robi to iste.. instaloval som to ako normal instalaciu a nie tu stym zakladnym ovladacom.
        • Re: Fedora 12 zle zobrazovanie 17.12.2009 | 23:01
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Skús znova preinštalovať ale s tým základným ovládačom a potom nainštalovať Mesa ovládač, ako sa to bude chovať. s tou kartou, ktorú akože máš, by to nemalo mať problém.

          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Fedora 12 zle zobrazovanie 19.12.2009 | 15:00
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ešte niečo, čo treba vyjasniť:

          Nainštalovať si musíš, okrem Mesa-experimental, ešte aj tento balíček (ati-driver)
          xorg-x11-drv-ati-6.13.0-0.15.20091127gita8dbf7c23.fc12.i686.rpm
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."