Vypina sa mi server

Sekcia: Konfigurácia 23.12.2009 | 20:43
Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
ahojte mam dost velke problemy s mojim linuxom konkretne Ubuntu 9.10 prvy je ten ze sa mi neda pripojit k SSH , ftp , HTTP, SMTP... proste vsetko sa mi vyplo aj ked to mam nainstalovane skusil som to teda preinstalovat a islo to no hned po dalsiom restarte sa vsetko vyplo a neslo. Druhy problem je ze ked prepnem medzi virtualnimi konzolamy tak mi nezobrazi Login. Neviete mi nejako pomôct?
    • Re: Vypina sa mi server 23.12.2009 | 20:49
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ja by som ti skusil odporucit na server nieco ine ako je Ubuntu ( napr. Debian, Arch, Gentoo, Slackware, a pod.. Nieco, co si aj mozes nastavit a ma to nejaku uroven )
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Vypina sa mi server 23.12.2009 | 21:02
        Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
        no ja mam aj debian a rozmyslam ze ubuntu vyhodim a dam tam debian ale to zas budem musiet vsetko nastavovat no nevadi sak hadam za 2 dni to budem mat inak mozno to je tym ze som upgradoval lebo sa mi to stalo po tom ako som upgradoval presnejsie vcera som upgradoval a po vypnuti pc mi uz server nesiel
        • Re: Vypina sa mi server 24.12.2009 | 02:15
          Jozef O   Návštevník
          Tak hadam sa pozriem, ci bezi demon, ci su povelene porty...
          • Re: Vypina sa mi server 24.12.2009 | 09:59
            Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
            no este predvcerom vsetko islo a po upgrade nic aj ked je vsetko nainstalovane a ako si mam pozriet ci bezi demon ale asi si dam ten debian lebo to nove ubuntu ma uz aj tak dost stvalo
    • Re: Vypina sa mi server 24.12.2009 | 10:13
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      mas tam ubuntu desktop alebo ubuntu server?
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: Vypina sa mi server 24.12.2009 | 10:51
        Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
        uz ani jedno prave tam instalujem debina