poradte externý box na disk

Sekcia: Hardware a Drivery 05.01.2010 | 21:50
Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
Kedže v DB nieje nič podobné, na abclinuxu.cz som to nenašiel ( ospravedlne moju chybu ak by to tam predsa bolo ), tak by som vás rád poprosil keby ste napísali aký externý box na disk používate, prípadne ak ste robili meriania rýchlosti tak by sa zišlo aj to. Neskôr to môžeme pridať aj do DB znalostí
    • Re: poradte externý box na disk 05.01.2010 | 22:38
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      ja pouzivam prenosny disk- maly, kompaktny, s velkou kapacitou. je od western digital- prenosova rychlost okolo 480 MB a realne tych 25 MB /s. napajanie cez usb, v linuxe ide najlepsie.
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: poradte externý box na disk 06.01.2010 | 00:05
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja pouzivam MYBOOK od WD napajany adaptreom prenos cez usb normalny, cez IEEE-1394 raz taka rychlost, a cez e-sata sa to sprava ako rychly interny disk

      vrelo odporucam
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: poradte externý box na disk 06.01.2010 | 10:19
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Pokial ta dobre rozumiem Externy box - je ta skrinka do ktorej sa vklada HDD, tak pouzivam Icy box. Vlastne napajanie, rychlost bezne okolo 30MB/s USB 2.0 inak papierovo je to 480MB/s cela čierna so striebornymi okrajmi a chladením.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: poradte externý box na disk 06.01.2010 | 14:54
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        Díky za info... takže prvý kandidát na kúpu je Icy box...
        • Re: poradte externý box na disk 06.01.2010 | 14:57
          Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
          sry za 2 príspevky pod sebou, ( funkcia edit by sa zišla , že ? :D ), ale presnejšie ktorý model máš ?
          • Re: poradte externý box na disk 08.01.2010 | 17:41
            Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
            fuuuha. to si mi teraz dal. nepoviem ti ktory. poviem ti iba ze dnu je od vyroby 500GB disk. modre podsvietenie - 2 LED... ale ked som hladal na nete tak najviac sa podoba tento http://www.alza.sk/externi-box-icybox-ib-360astus-bl-d70765.htm
            Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
            • Re: poradte externý box na disk 10.01.2010 | 08:53
              kocur   Návštevník
              tak ja mam esterny hdd 160GB 2,5 sata WD bleck 16MB chace , v ramceku od Sharkoon Rapid-case , prenosova rychlost je cca 25MB , a podla papierov je to 480Mb/s , ... si mylite pojem B/b ... predpoklad je ze cez USB sa viac neda dat
              • Re: poradte externý box na disk 10.01.2010 | 10:03
                Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
                480Mb = 60MB cize rozhodne si ho nemylim. pokial viem 1Byte (bajt) = 8b (bitov) Ale este som nevidel aby mi disk isiel nad 30MB (240Mb). z coho si mozes usudit, ze v realnych podmienkach (izbova teplota a vlhkost) je toto hadam okolo maxima co mozes dosiahnut. Fakt neviem ako sa im podarilo dostat 480Mb. (ale poviem si ze mozno dusik a overclocking robia svoje.)
                Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
                • Re: poradte externý box na disk 10.01.2010 | 12:00
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Oni len napísali ako maximum teoretické maximum USB zbernice. Marketingový ťah. Pevný disk túto rýchlosť a aj väčšiu dosiahne len pri prenose z jeho cache pamäte. Ale tá nie je veľmi veľká.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk