lcd tv/display

Sekcia: Hardware a Drivery 07.01.2010 | 15:33
milan   Návštevník
Nainstaloval som si ubuntu 9.10 a nechce sa 'rozpravat' s mojim lcd/tv displayom. S beznym pc displayom funguje. Ked nabehne system s pc displayom a prehodim kable na lcd tv tak nabehne, pri restarte opat mimo rozsah. Menil som aj rozlisenie displaya, ale nepomohlo. Treba dake drivery?
    • Re: lcd tv/display 07.01.2010 | 19:59
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Aké rozlíšenie zvláda ten TV? Ovládače netreba. Pravdepodobne pri štarte systému sa nastaví vyššie rozlíšenie ako zvláda TV.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: lcd tv/display 07.01.2010 | 21:38
        milan   Návštevník
        To teraz neviem, nie je to u mna. Nastavil som vsak v nastaveniach monitora 800x600 a zostalo to stale nastavene. S pc monitorom to nabehlo ale s lcd/tv vobec. Len ma tv vyhodilo hlasku 'mimo rozsah' Pri nizsom rozliseni som vsak uz bol s obrazom dost vedla.
        • Re: lcd tv/display 08.01.2010 | 12:40
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          A aká bola frekvencia prekresľovania? Možno príliš vysoká.
          Aká je v tom počítači grafická karta?
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: lcd tv/display 08.01.2010 | 13:15
            milan   Návštevník
            Dam vediet az neskor. Grafika je tam tusim nvidia, ale presnejsie doplnim. Je to starsia masina.
            • Re: lcd tv/display 08.01.2010 | 20:52
              WlaSaTy   Návštevník
              Typnem si,
              binarne ovladace od vyrobcu grafickej karty nastavili vyssiu frekvenciu pre monitor ako ten monitor zvladne.

              Ak je to ono, tak je rieseni niekolko.
              • Re: lcd tv/display 09.01.2010 | 14:03
                milan   Návštevník
                Moze byt, aj ked sa v tom velmi nevyznam, ale ma to logiku. Ake su riesenia? Vdaka.
                • Re: lcd tv/display 09.01.2010 | 16:18
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Pokial chces zahodit monitor a mat ten pocitac pod televizorom ako prehravac/hernu konzolu, tak staci nastavit po starom xorg.conf alebo si nahodit spustenie skriptu na nejake uchylne multimedialne tlacitko s prikazmi pre xrandr tak aby sa aktivoval graficky mod pouzitelny pre televizor a aby sa aj pouzil.
                • Re: lcd tv/display 11.01.2010 | 13:07
                  Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                  skus: sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg