Bootovacie DVD

Sekcia: Konfigurácia 20.08.2005 | 00:31
vraťo   Návštevník
Vedel by mi niekto poradiť ako vytvorím Boot DVD pre neaký linux? problem je v tom ,že som si stiahol ISO DVD na FC4, MDK a SuSE 9.3 a keď ich dám napaliť nero mi zahlasi neaku chybu a po napaleni to nabootuje ale neinštaluje. Tak som to rozbalil WinRarom do adresara a chcel som vytvoriť to DVD. Nedarí sa. Pre XP to bolo jednoduché stiahol som si subor boot.ini napalil pre bootovanie a išlo to. A pre linux je to tiež tak? A kde najdem neaký návod, alebo imidž súbor?
    • Re: Bootovacie DVD 18.08.2005 | 23:14
      peter golis   Návštevník
      kedze to zacalo bootovat, tak sa jednalo o bootovacie dvd. na com to skoncilo ze to nezacalo instalovat? stmavol monitor ktory nezvladol graficke rozlisenie? ostalo sa to pytat na vyber jazyka? ta chyba co napisal napalovaci software nemala nahodou suvis s napalovanim daneho media? ako znela? btw: zaujimalo by ma ako spravit bootovacie cd/dvd pomocou konfiguraku boot.ini.
      • Re: Re: Bootovacie DVD 19.08.2005 | 15:15
        vraťo   Návštevník
        to mi je jasné, že je to bootovacie dvd -skončilo to na tom, že po nabootovani a vyhľadani ovladčov zahlasilo, že nevie nájsť medium z toreho má inštalovať. rozlišenie aj jazyk bol OK keď som mu zadal, že DVD je tam tak ho znova nenašiel. -nero zahlasil:Zadaná veľkosť bloku nekorešponduje s dlžkou obrazu disku. Veľkosť bloku môže byť zlá. Chcete opraviť problém alebo ignorovať ho? Po ignorovani to nejde. A opraviť to neviem ako. btw..... moja chyba tam bol preklep malo tam byť boot.bin a nie boot.ini
        • Re: Re: Re: Bootovacie DVD 19.08.2005 | 19:06
          peter golis   Návštevník
          to medium z najvecsou pravdepodobnostou nebolo korektne stiahnute. preto na to nero zahlasil ze nekoresponduje dlzka bloku a instalacia z neho nie je mozna. takze, pri stahovani akychkolveh vecsich dat je potrebne pouzivat metody overovania integrity obsahu. napriklad md5. ps.: odhadujem ze boot.bin je obraz diskety o velkosti 2.88Mb. a z neho sa bootuje. len musis povedat softweru ze to ma pouzit na bootovanie ;-)
          • Re: Re: Re: Re: Bootovacie DVD 19.08.2005 | 21:09
            vraťo   Návštevník
            tak to si mi nepomohol lebo problem mi stale ostal ako urobím to boot DVD pre Linux. Inakšie presne tak sa spravaju všetky tri distribucie čo som stiaho. Zle boli stiahnuté? A čo s tým? Preto som ich rozbalil do jedneho adresara a chcel som ich napaliť na DVD tak aby to DVD bootovalo. Samozrejme každu zvlášť. Ako sa použiva metoda overovania integrity obsahu? Zatiaľ som take neake problemy nemal. Všetko sťahujem cez GetRight. A čoje "md5". ps.: boot.bin je obraz disku bez emulacie, ale toto mi fugovalo len pre XP-čko. Aj pre Linux by pravde podobne malo tak neako fungovať nie? Len kde najdem ten obraz disku pre linux?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Bootovacie DVD 19.08.2005 | 21:39
              peter golis   Návštevník
              md5 je algoritmus pouzivany hlavne pre overovanie integrity dat. teda ci niesu tie data poskodene. vpravo hore je policko na vyhladavanie. skus tam zadat md5sum a najde to napriklad: MD5sum Kontrola iso DVD iso je obraz dat ktore je treba uz iba napalit. a ako obraz to ma vsetko co je treba. ak to ma byt bootovacie cd/dvd, tak to je bootovacie cd/dvd. a uz s tym nie je treba nic robit. ale ak by si to rozbalil niekam do adresara, tak stratis informacie o bootovani. tie totizto nemusia byt sucastou viditelnych dat.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bootovacie DVD 20.08.2005 | 00:13
                vraťo   Návštevník
                mam taky dojem, že obidvaja rozpravame o niečom inom je mi jasne čo je iso to nepotrebujem vedieť ale potrebujem vedieť to ked je s tým isom problem, presne ako si napisal ,že informacie o bootovani sa stratia ale ako ich dostať naspäť vlastne ako vytvoriť to bootovacie dvd
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bootovacie DVD 20.08.2005 | 00:31
                  peter golis   Návštevník
                  ok, takze problem vyzera byt v tom, ze to iso nie je stiahnute korektne. asi nie je stiahnute cele, alebo sa poskodil jeho obsah. treba zistit ci je tomu tak, najlepsie cez nejaky program k tomu urceny (md5sum). ak bolo stiahnute zle (kontrola zlyha) tak je ho treba stiahnut znova a korektne. alebo ak nebolo stiahnute cele, tak ho jednoducho dostahovat. totizto ak su tie data poskodene, tak su nepouzitelne. ale, existuje jeden projekt (cdfs) ktory dokaze vytiahnut zo suboroveho systemu aj informacie o bootovacej oblasti a jej obsah. hm, ale ci pomoze v tomto pripade, netusim.