Optimalizacia WIFI

Sekcia: Hardware a Drivery 09.01.2010 | 12:58
Avatar zerxen Fedora,Debian, Slackware  Používateľ
Takze, zhanam sposob ako optimalizovat wifi PCMCIA sietovku s RT2500 cipom (driver je fajn, funguje aj packet injection s aircrackom) ale problem je tento:

Windows drivery maju niekolko-nasobne lepsi vykon a stabilitu spojenia. Priklad:
wifi siet: WEP, -70dB signal strengt (podla windows utilitky 40%, podla NetworkManager-a 43%)

vo windows stabilita na 18Mbit/s a pod linuxom (debian lenny) to ani ked dam manualne 1Mbit/s neudrzi a po chvili sa rozhodne ze je siet down.

Skusal som snad vsetko co ponuka iwconfig prikaz - RTS treshold, Fragment treshold, power atd ..., aj ked napr ten iwconfig wlan0 power mi odmietlo :(

Je nejaky dalsi sposob kam sa pozriet po optimalizacii vykonu wifi karty?
First they ignore you.. Then they laught at you... Then they fight you... Then you win. Ghandi
    • Re: Optimalizacia WIFI 09.01.2010 | 13:24
      WlaSaTy   Návštevník
      Strielam od boku, ale povazujes za optimalizaciu sietovej karty aj zvysenie vysielacieho vykonu podla potreby?
      • Re: Optimalizacia WIFI 10.01.2010 | 14:51
        Avatar zerxen Fedora,Debian, Slackware  Používateľ
        Skor podozrievam bud konfiguracne utilitky z linuxu ze nevedia dobre nastavit sietovku na vykon, ktory je potrebny, alebo drivery nepoznaju vsetky funkcie karty :( ... coz teda, aspon ten prvy sposob by som rad dajako vedel overit/vyriesit.

        Ak to bude driverom ze nevie s kartou lepsie zaobchadzat tak uz nic nezmozem.

        Skor by som chcel od niekoho radu kde nieco popozerat v /proc alebo v /sys co sa tyka ako karta funguje a ci sa tam nemam pozerat po niecom specifickom co by indikovalo, preco karta, aj ked z grafickeho front-endu sa tvari ze krasne pracuje, nefunguje vobec tak dobre ako s proprietarnymi drivermi vo windows.

        Este idem vyskusat driver co dal vyrobca (Edimax) na webe ako unsupported open source linux driver. Len si este musim spomenut ako sa kompiluju moduly do jadra :D. Tak snad ten bude na tom lepsie ako ten co je uz sucastou kernela.
        First they ignore you.. Then they laught at you... Then they fight you... Then you win. Ghandi
        • Re: Optimalizacia WIFI 10.01.2010 | 18:12
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokial je ta karta nastavena od prirody tak ze nevie sama urcit potrebny vysielaci vykon, tak mozes podozrievat firmware. Skus to prestavit alebo pouzi tie windos ovladace cez ndiswraper.