Netgear RP614 cronjob

Sekcia: Hardware a Drivery 22.01.2010 | 03:17
Avatar miamia   Používateľ
prosim Vas, ako by som mohol nastavit cronjob pre router Netgear RJ614.
btw na stranke vyrobcu pisu, ze to ma linux open source firmware.
tiez by ste mi mohli poradit - stiahol som si zdrojaky firmwaru - ako by som mal zacat pri kompilacii vlastneho firmwaru? dakujem
    • Re: Netgear RP614 cronjob 22.01.2010 | 19:47
      WlaSaTy   Návštevník
      Mozno by stalo za to zvazit hotove riesenie.

      Skus sa don prihlasit cez ssh alebo telnet a poztiet ci to nema ten cron v sebe. Vecsina routerov umoznuje totizto obmedzit internet v zavislosti od casu. A na to je cron ako stvoreny.
      • Re: Netgear RP614 cronjob 22.01.2010 | 22:28
        Avatar miamia   Používateľ
        zatial ho fyzicky nemem (az o dva dni), ale dost pochybujem, ci bude vediet obmedzit v zavislosti od casu. je to strasne jednoduchy router, ale ma open source linux tak snad by to tam malo ist dorobit. ale s linuxom moc neviem, netusim ani kde zacat...
        • Re: Netgear RP614 cronjob 22.01.2010 | 23:16
          WlaSaTy   Návštevník
          Ked ho budes mat, tak si precitaj manual ci ten router dokaze filtrovat internet v zavislosti od casu a dna v tyzdni.

          Mimochodom, naco vobec potrebujes cron na routeri ktory nema moznost pripojit disk? Pretoze to je podstatou tvojej otazky.

          • Re: Netgear RP614 cronjob 22.01.2010 | 23:34
            Avatar miamia   Používateľ
            ja som sa pytal na disk? kde?
            kedze su k nemu zdrojaky tak som dufal, ze by sa mal dat prisposobit firmware,aby robil to, co potrebujem.
            • Re: Netgear RP614 cronjob 23.01.2010 | 12:54
              WlaSaTy   Návštevník
              Aha.

              Takze ak chces len odpoved na povoynu otazku, tak popis nastavenia cronjob-u je dostupne prikazom man crontab,bez ohladu ci sa jedna o mips based router, superpocitac cray alebo obycajny desktop. Cron bude po nastaveni robit to co mu zadas.
              • Re: Netgear RP614 cronjob 26.01.2010 | 00:53
                Avatar miamia   Používateľ
                takze konecne mam ten router doma. moznost obmedzenia internetu v uavislosti od casu ma, ale netusim, ako sa do toho routra pripojit okrem http. skusal som telnet cez cmd winu ale nic.
                poradite mi ako sa do neho da dostat?
                • Re: Netgear RP614 cronjob 26.01.2010 | 03:20
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Ako prve by som zabrowsoval na stranku vyrobcu a stiahol si zdrojaky, pripadne ak ich tam nemaju, tak si ich vyziadal a dalej by som postupoval podla toho, co by som dostal do ruk. Pripadne skusit pozriet kompatibilitu s nejakym existujucim distrom, napriklad s openwrt.
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                  • Re: Netgear RP614 cronjob 26.01.2010 | 08:43
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Zdrojaky tam maju a "alternativna" distribucia obvykle pokryje viacej ako poskytuje standardny build vyrobcu.

                    Ale, ja osobne by som odporucil ssh a pozriet sa do manualu.
                    • Re: Netgear RP614 cronjob 26.01.2010 | 14:40
                      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                      Problem je, ze vacsinou je vo firmwari od vyrobcu SSH zablokovane, resp. ak bezi, tak je na tom len nejaky obmedzeny shell ako alternativna k web rozhraniu, rovnako, ako aj cez telnet. Ale ak su zdrojaky, tak nemoze byt problem. S ovislinkom som to niekedy davno riesil a ziskat zdrojaky bol nekonecny boj.
                      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                      • Re: Netgear RP614 cronjob 26.01.2010 | 16:03
                        Avatar miamia   Používateľ
                        zdrojaky su praveze uplne v pohode volne k stiahnutiu. najvacsou prekazkou je moja neznalost ako to urobit :-) by som to aj nejako skompiloval, ale je to linux a netusim co a ako... dalej mi je zahadou, ze napr firmware bin od vyrobcu ma okolo 1MB ale zdrojaky vyse 100MB. to sa tam vtrrepe? bol by som vdacny za radu, kde zacat. vdaka
                        • Re: Netgear RP614 cronjob 26.01.2010 | 19:46
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ano, a preto by mohlo byt vhodnejsie riesenie siahnut po hotovom rieseni.

                          Ale, na druhu stranu,ak sa chces naucit cross kompilaciu a riesit zavislosti bez balickovacieho systemu postupnym citanim chyb a lustenim zdrojakov, tak vitaj. Na zaciatok staci ked si precitas dokundamentaciu k tym zdrojakom a skontrolujes ci sa vytvoril vystupny firmware.
                          • Re: Netgear RP614 cronjob 28.01.2010 | 14:41
                            Avatar miamia   Používateľ
                            ja by som kludne siahol po nejakom hotovom open source rieseni, ale zatial som nikde na take nenarazil. vsetko sa zameriava na wrt (openwrt, ddwrt) pre wifi routre... :(
                            • Re: Netgear RP614 cronjob 28.01.2010 | 21:17
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Ano, o nich som hovoril.

                              Obidve distribucie ktore si spomenul su opensource ale nepotrebujes ich kompilovat. Staci ak sa pozries ktory z nich podporuje aj tvoj router (vratane HW revizie, nielen modelu nakolko nazvoslovie vyrobcov zodpoveda poskytnutej funkcionalite a nie hardware), nadefinovat si baliky ktore chces mat a vytvorit vlastny firmware.
                              • Re: Netgear RP614 cronjob 29.01.2010 | 12:26
                                Avatar miamia   Používateľ
                                problem je, ze su to firmware distribucie len pre zariadenia s Wi-Fi. ja mam len cisto router bez wifi a teda v ich tabulkach podporovanych zariadeni sa vobec nenachadza :(
                                ine projektoch typu wrt, ale urcene pre zariadenia bez wifi, zial, nepoznam.
                                • Re: Netgear RP614 cronjob 29.01.2010 | 23:37
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Limitacia podpory akehokolvek OS sa vztahuje k pouzitej zostave a nelimituje sa jedinym komponentom,najme ked sa jedna iba o jedno zo sietovych rozhrani.

                                  Ale ak chces silou mocou kompilovat, tak Ti nic bevrani stiahnut tie zdrojaky ktore maju pribalene prirucky ktore si predpokladam ze cital. RADME, SOURCES, Documentation/Adding-User-Apps-HOWTO, ...

                                  Mimochodom, tvoje otazky na forach wrt som cital a rad by som sa dozvedel o tvojom nazore na toto:
                                  ~/Downloads/RP614v4_V1.1.2_09.01$ find . | grep -i cron
                                  ./user/boa/debian/cron.daily
                                  ./user/busybox/miscutils/crond.c
                                  ./user/busybox/miscutils/crontab.c
                                  ~/Downloads/RP614v4_V1.1.2_09.01$ 
                                  
                                  Menovite ma zaujima tvoj nazor na otazku ze ci si sa do toho routera aj prihlasil a ci si pozrel ze ako sa ma na nom cron.
                                  • Re: Netgear RP614 cronjob 30.01.2010 | 01:51
                                    Avatar miamia   Používateľ
                                    mno po pravde, cital som to, ale moc mudry som z toho nebol. predsa len, s linuxom len zacinam.
                                    co sa tyka prihlasenia do routra, podarilo sa mi jedine cez webrozhranie (telnet, ani ssh nejde) a tam je polozka "Schedule", kde sa da nastavit, kedy sa ma obmedzovat filtrovanie. predpokladam, ze to by malo bezat na nejakom crone... ci?
                                  • Re: Netgear RP614 cronjob 30.01.2010 | 01:57
                                    Avatar miamia   Používateľ
                                    inak, asi najjednoduchsie pre mna by tam bolo nahodit niektory openwrt z http://downloads.openwrt.org/kamikaze/8.09.2/, ale je tam tolko hw, ze neviem identifikovat ten moj..
                                    • Re: Netgear RP614 cronjob 30.01.2010 | 15:12
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Takze ak to dobre chapem, tak chces investovat cas a prostriedky do buildu vlastneho firmware alebo ho nahradit inym len preto ze sa nevies pripojit cez ssh na ten router.

                                      Pochopil som to spravne? Lebo neviem ci som tvoju otazku naozaj pochopil.
                                      • Re: Netgear RP614 cronjob 30.01.2010 | 16:08
                                        Avatar miamia   Používateľ
                                        v podstate v teraz by mi uplne stacilo, keby cron mohol spustat jeden moj skript (toto je hlavna poziadavka).

                                        dalej by ma potesilo, keby sa dalo updatom firmwaru nejako prestavit povodne meno a heslo (t.j. aby zariadenie po resete vzdy malo zapamatane mnou navolene heslo). ak by tam nahodou fungovalo aj pripojenie cez ssh, velmi by ma to potesilo.
                                        • Re: Netgear RP614 cronjob 30.01.2010 | 17:23
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          A mohol by si nam prezradit ze ako si skusal pripojit sa na ten router ked tvrdis ze telnet alebo ssh citujem: "nic" ?
                                          • Re: Netgear RP614 cronjob 30.01.2010 | 19:28
                                            Avatar miamia   Používateľ
                                            skusal som cmd telnet open 192.168.1.1
                                            - hlaska: Connecting To 192.168.1.1...Could not open connection to the host, on port 23: Connect failed

                                            ssh som skusal cez putty
                                            • Re: Netgear RP614 cronjob 31.01.2010 | 16:28
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              Porty sa skusaju cez nmap,ale ich pristupnost zavisi nielen od nastavenia IPTABLES na routeri (22/tcp moze byt standardne presmerovana mimo routera samotneho) a aj od nainstalovanych balikov.

                                              Nebude toto tou vecou na cosi sa chcel povodne opytat?Viem ze to popisuju pre iny router, ale tie odchylky su nie az tak velke.
                                              • Re: Netgear RP614 cronjob 01.02.2010 | 00:36
                                                Avatar miamia   Používateľ
                                                cize ak som tomu dobre rozumel, tak by sa po "restore" toho ich upraveneho .cfg subora malo aktivovat ssh, ze? mozno naberiem odvahu a skusim ho restornut na ten router. inac sranda, ze je na nete strasne malo infos o custom firmwaroch pre tento router. som si myslel, ze ak je to open source na linuxe, tak budu ludia viac experimentovat...
                                                • Re: Netgear RP614 cronjob 01.02.2010 | 21:18
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  Ludia na tom experimentuju kolko potrebuju. Experimenty na routroch ktore nemaju moznost pripojit disk su pre vela ludi zbytocne.

                                                  K tomu navodu, dufam ze si cital upozornenie. Ja od priamej aplikacie toho suboru davam ruky prec. Namatkovo som sa do toho pozrel, a prepisuje to shadow, installer.sh, konfig shorewall, dhcpd.conf, ppp (pre dsl) a neviem naco to prepisuje smb.conf. Takze to mozes zobrat len ako inspiraciu a navod ako zmoddifikovat tvoj firmware s tvojimi nastaveniami.
                                                  • Re: Netgear RP614 cronjob 01.02.2010 | 21:29
                                                    Avatar miamia   Používateľ
                                                    kokso, to som nepredpokladal, ze to bude tak brutal zlozite.moje skusenosti s linuxom su asi 4dnove, pochybujem, ze sa mi z toho podari nieco vykuzlit :-)
                                                  • Re: Netgear RP614 cronjob 01.02.2010 | 22:30
                                                    WlaSaTy   Návštevník
                                                    A s tym shaddow (heslom) to este zaklincujem:
                                                    ~/Downloads$ time john mips/etc/shadow
                                                    Created directory: /home/peter/.john
                                                    Loaded 2 password hashes with no different salts (Traditional DES [64/64 BS MMX])
                                                    password (roofnet)
                                                    password (root)
                                                    guesses: 2 time: 0:00:00:00 100% (2) c/s: 39200 trying: 12345 - gandalf

                                                    real 0m0.496s
                                                    user 0m0.048s
                                                    sys 0m0.092s
                                                    ~/Downloads$

                                                    To heslo co tam dali ti studenti je tym padom nedostatocne.Odolavalo az pol sekundy. Jeho zmena v tej zalohe je vyslodve nutna.