touchpad script

Sekcia: Programovanie 26.01.2010 | 21:09
Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
Zdravim.

V nastaveni GNOME, konkretne Systém -> Predvoľby -> Vymeniteľné zariadenia a médiá (gnome-volume-properties) som nasiel polozku, ze sa da vybrat nejaky program, resp. skript, ktory by sa spustil pri zapojeny USB mysi.
Tak ma napadlo, ci by vedel niekto spravit skript, ktory by vypol touchpad. Alebo ak by mal niekto aj iny napad ako to vyriesit, sem s nim. Idealne by bolo, keby sa po zapojeni mysi touchpad vypne a po odpojeni mysi by sa znovu zapol.
    • Re: touchpad script 26.01.2010 | 21:44
      WlaSaTy   Návštevník
      Nebolo nieco na tuto temu pred par dnami na root.cz spracovane ako clanok?
    • Re: touchpad script 26.01.2010 | 22:09
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja by som podobny skript tiez uvital ale pre uplne inu vec
      spustit antivirak (hocijaky - clamav,avast...) po zapojeni USB kluca
      aby som zamedzil sireniu virov cez USB (viac ako polocika klucov co vopcham do kompu ma virus - mne sice neskodny ale pomaham inym)

      ak najdes riesenie daj vediet
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: touchpad script 27.01.2010 | 11:16
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      v gnome je v nastaveniach pre mys (System->Preferences->Mouse) zalozka touchpad, kde sa da nastavit vypnutie touchpadu pri pisani a vypnutie klikania toucpad-om, tuto zalozku tam vsak najdes iba ak mas synaptics touchpad

      k tomu skriptu: da sa to, touchpad obsluhuje syndaemon, osobne mam skoro stale pripojenu usb mys a touchpad uplne nevypinam, vyuzivam iba vypnitie touchpadu pocas pisania(kvoli nahodnym dotykom), inak to podla mna nema zmysel...
      #! /usr/bin/env python