UPS - aktuálny stav podpory, prípadne odporučte funkčné modely

Sekcia: Hardware a Drivery 28.01.2010 | 14:56
Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
Kežde je tu zopár príspevkov ohľadom UPS (Uninterruptible Power Supply) ala záložný zdroj( modely od APC ), avšak sú z 2006, tak by som sa rád opýtal aký je terajší stav ? Ak používate, dajte prosím vedieť aký model a na akom OS.

Prípadne, zaujímal by ma model Fortron UPS FSP EP 1000, v podpore je zahrnuté aj ubuntu 6.10 and above, máte s ním nejaké skúsenosti ?
    • Re: UPS - aktuálny stav podpory, prípadne odporučte funkčné modely 28.01.2010 | 15:08
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Co sa tyka zalozakov od APC, tak idu prakticky vsetky, ktore sa daju napojit na PC cez RS232 alebo USB cez apcupsd, ktore je urcite v kazdom distre v repozitaroch. Dalej som skusal zalozaky od MGE (rozne verzie Ellipse) a tie isli bez problemov v NUTe. Tento softver toho podporuje mnoho, vid zoznam podporovanych zariadeni. Vyber si nieco z neho a urcite nebudes mat problemy.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity