Po aktualizácii a restarte Ubuntu nenabehne

Sekcia: Konfigurácia 11.02.2010 | 19:15
Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
Ahoj, takze moj problem spociva v tom, ze som chcel stiahnut nového pidgina. Stiahlo mi update do aktualizci, ktoré som si všetky nainštaloval. Inak ich mam vypnute pretoze odkedy mam 9.10 po kazdej aktualizacii mi cele Ubuntu padne (restartuje sa a ostane vysiet tu).

Všetky aktualizacie som si prezrel, a nevidel tam nič s Grub (lebo minule som ostal vysiet na tejto obrazovke), takze som si povedal, že snad sa uz nič nestane a vsetky som ich nainstaloval, pocitac restartoval.

Po restarte klasika vyber Win ci Ubuntu, potom chvalabohu vyhodilo aspon obrazovku so starsími jadrami, ci ako sa to vola. No a tu je ten moj problem, ak necham zvolenu tu 19, tak hodi toto a restartuje sa (robi to dookola, kym nevyberiem starsiu 17, nic to nesrpaví ani keď dam recovery mode).
Tento krát ma aspon potesilo to, že cez tu 17 zbehne ako sa slusi a patri.

Vie niekto poradit co s tým tak, aby som sa zarucene zas nedopracoval k tomuto? A ak aj nie, tak aspon to ako mam tu "19" vymazat, nech to nemusim stale manualne prepinat. (ale aj to budem robit radsej ako sa zas dopracovat k tomuto). :)

PS: A ak ma niekto nejaky napad (vopred dakujem za kazdy), napiste mi to co najviac polopate :) 1. otvor terminal, 2. nakopiruj tam toto ... :)
    • Re: Po aktualizácii a restarte Ubuntu nenabehne 11.02.2010 | 19:28
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      uprav si v /boot/grub/menu.lst hodnotu default zacina sa to na 0 ( takze prva moznost - 0 , druha moznost - 1 .. atd... Tvoja 17tka je teda tretia v poradi a oznacovana cislom "2" )

      default 0 teda zmen na default 2

      tym zabezpecis aby sa ti v grube automaticky spustila moznost 17 generic.

      a zisti v com je problem.. skus updatnut , a pod.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Po aktualizácii a restarte Ubuntu nenabehne 19.02.2010 | 11:01
        Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
        Diky a nieco ako spustit tu 19 ta nenapada?
        • Re: Po aktualizácii a restarte Ubuntu nenabehne 19.02.2010 | 11:18
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Netusim co je chybou, takze nenapada.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people