xterm iso8859-2

Sekcia: Ostatné 14.02.2010 | 21:24
Avatar listrdave Linux  Používateľ
Dobry

Mam taky zaujimavy problem donedavna mi neslo na xterme šľč a pod. aj ked som mal pritom zadefinovane v ~/.Xressources XTerm*font ako iso8859-2 .. a potom ked som ho zakomentoval tak zrazu mi xterm uz zobrazoval aj znaky šľč neviete mi poradit preco a ako to mam spravit aby to bolo normalne napisane a funkcne. Dakujem za kazdu radu :)
    • Re: xterm iso8859-2 14.02.2010 | 22:10
      l_barbarossa   Návštevník
      preco chces pouzivat staru normu (iso8859-2), nestaci ti default utf8?
      • xterm iso8859-2 14.02.2010 | 22:27
        ListrDave   Návštevník
        popravde bude stacit aj ta .. ale kamarat mi vravel ze sa mu zda ze vt100 vraj nepodporuje utf-8 ... neviem mna iba zaraza ze ked ten font napisem tak to nejde a ked nie takto ide a chcel by som vediet v com som spravil chybu .. lebo popravde s fontami som doteraz nic nerobil takze s tym nemam ziadne skusenosti takze kazda rada je cenna ako zlato
        • Re: xterm iso8859-2 14.02.2010 | 22:46
          WlaSaTy   Návštevník
          Pozdravuj kamarata a povedz mu ze nech si nevymysla hovadiny.

          PS.: To s tym VT100, to Ti nahovoril aby si si od neho kupil nejaky software?
          • Re: xterm iso8859-2 14.02.2010 | 23:14
            ListrDave   Návštevník
            co ? ... ja sa normalne pytam takze ak mozes poradit tak porad a budem vdacny ale ak nie tak to nechaj tak .. a len tak odpoved na tvoju otazku nie. staci
            • Re: xterm iso8859-2 14.02.2010 | 23:22
              WlaSaTy   Návštevník
              No, konec koncov si si poradil sam s tym ze si vymazal zuzenie vyberu fontu na Latin2 a nehal vseobecne UTF. Takze Ti to fungovalo aj napriek nepravdivemu tvrdeniu tvojeho kamarata.

              Ale ak chces radu odo mna, tak never ludom ktory vravia ze "toto sa neda". Teda never kamaratovi ktory Ti schvalne zatajil ze ta limitacia sa tykala niecoho ineho ako programu zvaneho xterm ktory si na to spravne pouzil.

              PS.: pozdravuj ho a opytaj sa ho ze co s tym myslel.
              • Re: xterm iso8859-2 14.02.2010 | 23:34
                ListrDave   Návštevník
                dakujem za odpoved .. :) len ma hneva ze to nemam tak ako by to asi malo vyzerat no nevadi budem patrat dalej a nakoniec si to spravim tak ako som to vsade videl :) ...

                PS: pozdravit ho mozem a aj spytat sa kludne mozem
                • Re: xterm iso8859-2 14.02.2010 | 23:40
                  WlaSaTy   Návštevník
                  A ako by to malo vyzerat, ramceky by mali byt ine?
                  • Re: xterm iso8859-2 14.02.2010 | 23:51
                    ListrDave   Návštevník
                    nie myslel som to ze mat pekne napisany subor ~/.Xressources s tym aj by to potom aj fungovalo .. alebo sa da nastavit aj UTF-8 v XTerm*font ??? lebo tom som nikde nevidel vsade len pouzivali iso8859-2 tak koli tomu
                    • Re: xterm iso8859-2 15.02.2010 | 00:06
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Co?

                • Re: xterm iso8859-2 14.02.2010 | 23:56
                  l_barbarossa   Návštevník
                  stazim ti patranie. env je prikaz, ktory ti vypise ako mas nastavene premenne prostredia a potazmo aj terminalu.
                  • Re: xterm iso8859-2 15.02.2010 | 02:02
                    ListrDave   Návštevník
                    dakujem no utf-8 vypisalo ,
                    • Re: xterm iso8859-2 15.02.2010 | 11:08
                      l_barbarossa   Návštevník
                      no tak dobre, nie? mne vypisalo pri niektorych polozkach GB_gb.UTF-8, pri niektorych SK_sk.UTF-8, co mne vyhovuje. Nemam ziaden problem so zobrazovanim ani zadavanim znakov (klavesnicu prepnem podla potreby). Co viac by som mohol chciet?

                      iso8859-2 sa pouzivalo zhruba pred 4 a viac rokmi - a poviem Ti, to bolo peklo - aj na Windows - a grafici by vedeli porozpravat .... Dnes uz aj win aj moderne aplikacie pouzivaju v nasich koncinach default unicode.
                      Ak vsak chces silou-mocou podporu stareho kodovania, asi si budes musiet dozistit sam, kde sa zapina. V mandrive je to otazka 3-och klikov ... ale mne sa nechce zistovat, v ktorych suboroch to robi ake zmeny, tvoje dovody mi neprisli dostatocne rozumne, aby som kvoli nim podnikol tu namahu ...
                      • Re: xterm iso8859-2 15.02.2010 | 12:11
                        ListrDave   Návštevník
                        dakujem za odpoved a to mi staci tymto padom hl. ta cast ze uz sa preslo na utf .. to som bohuzial nikde nevycital takze cenna info. dobuducna :) dakujem
                        • Re: xterm iso8859-2 15.02.2010 | 12:49
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Inak, skor by bolo rozumnejsie pokecat o tom, ze preco si chcel kodovanie Latin 2 (iso 8859-2). Typujem ze si sa snazil spojazdnit nejaky prastary program ako napriklad uctovnictvo pisane vo Fox Pro alebo nejaku este starsiu hru cez dosbox.

                          Ak by tam nebola explicitne dana poziadavka na Latin2 (napriklad koli priamej tlaci z prastareho a machom obrasteneho programu), tak sa s tym neoplati zaoberat kedze UTF pokryva aj Latin2. Kamenicky sa don neviem ci dostali :)