ftp server

Sekcia: Konfigurácia 20.02.2010 | 20:12
Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
mam verejnu dynamicku ip adresu. spustil som ftp server. problem je v tom ze funguje len v ramci domacej siete. da sa nejako nastavit aby sa mohol dostat na ftp niekdo aj z vonku? dik
    • Re: ftp server 20.02.2010 | 20:22
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ako máš pripojený internet? Cez router? Alebo usb modem? Ak cez router, tak je treba presmerovať ftp port na tvoj počítač.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: ftp server 20.02.2010 | 20:27
        Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
        cez router, ako to nasemrujem?
        • Re: ftp server 20.02.2010 | 20:44
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Otvoríš si konfiguračné rozhranie routra a tam pohľadaj virtual server alebo nat. Tam si nastavíš na port 21 presmerovani na svoju IP adresu. Aký je to router presne?
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: ftp server 20.02.2010 | 20:47
            Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
            Dlink Dl524. takto presne som to uz vyskusal , dal som tam svoju ip a port, ale z vonka sa tam nemozem nijako dostat
            • Re: ftp server 20.02.2010 | 21:26
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Záložka advanced a tam virtual server. Tam treba zaškrknúť enabled, vypísať svoju vnútornú ip a nastaviť porty. Public aj private rovnako a shedule nastaviť na always.
              A ako sa snažíš dostať zvonku?
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: ftp server 20.02.2010 | 23:15
                Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
                normale adresov ftp:// verejna ip adresa
                • Re: ftp server 20.02.2010 | 23:50
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  A čo odpovie klient? Akú chybu hodí? Skús ešte povoliť port 20. Našiel som, že 21 je na ftp príkazy a 20 na ftp data.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: ftp server 21.02.2010 | 03:30
                    myky   Návštevník
                    Chalani verejna a dynamicka IP? WTF? nieje to nahodou staticka len chalan je troska mimo?
                  • Re: ftp server 21.02.2010 | 11:31
                    Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
                    pri pokuse ist na ftp mi to vypise 425 failed to establish connection.
                    • Re: ftp server 21.02.2010 | 12:09
                      WlaSaTy   Návštevník
                      A pouzivas pasivny prenos? Pretoze ftp-data lezie pri aktivnom na nahodnom porte a to by si musel mat vsetku komunikaciu z vonku presmerovanu cisto na ten stroj s FTP servrom.

                      PS.: toto je jeden z dovodov preco aj ja povazujem ftp za zastaraly protokol.
                    • Re: ftp server 21.02.2010 | 12:30
                      majlou   Návštevník
                      pisal si ze dynamicku IP. Hm :) ked je to pravda preco nevyuzijes dyndns alebo jednu s podobnych sluzieb?Sam na FTP a ssh pouzivam dyndns.org. Alebo mas staticku a poplietol si nazvy.
                      • Re: ftp server 21.02.2010 | 12:35
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        No o dyndns momentálne nejde. Jemu nejde prenos z vonku vôbec. Dyndns môže poriešiť aj potom. Aj ja ho používam a nemusím nikomu posielať IP adresu, keď potrebuje ísť na môj web server.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: ftp server 21.02.2010 | 12:58
                          Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
                          uz to ide , povolil som aj rozsah portov pre pasivny mod, a uz to ide. diki zapomoc