poskodena NVidia

Sekcia: Ostatné 22.02.2010 | 12:46
Avatar Vladimir Magyar Arch Linux  Používateľ
cafte...pred par dnami sa mi na mojom notebooku Sony Vaio s grafikou NVidia 8600 z neznamych dovodou poskodila graficka karta. Len sa zobrazila cierna obrazovka, po restarte sa mi splash s napisom VAIO zobrazil so skaredymi vertikalnymi ciarami cez obrazovku a v konzole (nespustene Xka) sa mi tak symetricky cez celu obrazovku zobrazili otvorene zatvorky '(' .... tak som s tazkostami (pretoze som nic nevidel kedze tam boli '(') preniesol vsetko zo sda na sdb. na prvy disk som dal Vistu s nadejou, ze ked tam dam ovladace originalne stvorene pre tento komp, sa to da do poriatku a bude funkcny znova... tak vista sa nainstalovala a zobrazovala normalne (aj ked splash na zaciatku este ma tie vertikalne ciary) ... ked som nainstaloval NVidia ovladace tak sa znova spravilo to iste co na linuxe (cierna obrazovka a ništa nieco dalej). takze graficka funguje len na polku...niektore funkcie dokaze s obycajnymi windowsackymi ovladacmi a ked tam pichnem live cd nejakeho linuxu tak sa nic nezobrazi.

takze mam dva problemy:
1. ako dostanem vsetky dolezite veci z linuxoveho disku (ext4) do windowsu (ext4 driver na win nieje)
2. aky ovladac na NVidiu v linuxe mam mat (pretoze tato vista je len docasne riesenie, na win proste nemozem vydrzat)

prepacte ze to je take dlhe
za skore odpovede vopred dakujem :P
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
    • Re: poskodena NVidia 22.02.2010 | 14:05
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      1. mountnut ntfs patriciu(nainstalovat ntfs-3g ak nie je) a pomocou cp skopcit veci na nu to by malo byt zvladnutelne aj s bordelom v konzole
      2. ak nefunguje ovladac od nvidie treba skusit nouveau, alebo nv alebo vesa, samozrejme su ale znacne chudonejsie aj co sa tyka funkcii aj co sa tyka vykonu...
      :(){ :|:& };:
      • Re: poskodena NVidia 23.02.2010 | 09:11
        Avatar Vladimir Magyar Arch Linux  Používateľ
        takze by som mal skusit nejaku live distribuciu ktora bezi bez Xiek? no to by sa dalo ... nouveau nefachci...fedora to pouziva a v live cd mi to nefungovalo skusim potom nv. no este nevim ako :)
        In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
        • Re: poskodena NVidia 24.02.2010 | 12:30
          pistiacik   Návštevník
          doporucujem ti suse z vlasnej skusenosti mne fedora nesla a suse v pohode mam nvidiu 8400 a bez problemov inak ja to mam riesene tak ze disk z datami mam v ext3(samostatna particia vzdy ju montujem pri preinstale) a ukladma ak z vinu tak z linuxu i ked vo wine som nebol fuuu sa davno a ani mi nefunguju a ked mi padne system nemam problem
          • Re: poskodena NVidia 03.03.2010 | 14:39
            Avatar Vladimir Magyar Arch Linux  Používateľ
            no uz som si data zachranil, kopol som tam arch(horko tazko, kedze som skoro nic nevidel), no a skusal som nouveau, ten neide, ani nv a ani normalne nvidia drivre .... teraz tu mam vesa ale 800x600, neviem ako mam nastavit viac, a vsade kde som sa dogooglil sa pise len o tom ze vesa nepodporuje viac ako 800x600....nevie mi niekto pomoct? ake drivre by som este mohol skusit? vela mi tu toho uz nefunguje asi zostanem na Viste :( boze fuj!
            In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
            • Re: poskodena NVidia 03.03.2010 | 20:48
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Veru tak.

              zostaň si na MS Vista, veď to tak tak vyzerá, že to bol hlavný motív celého Tvojho príspevku. MS Vista ta naučí omnoho viac o PC a OS ako Linux, veď pôvodný OS ktorý bol určený na Tvoj notebook a ktorý určilo SONY na svoj SONY Vaio bol MS Vista.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: poskodena NVidia 03.03.2010 | 21:27
              WlaSaTy   Návštevník
              vga, vesa, svga, fb. Fsetko su to ovladace pre genericky typ hardware a niektore z nich umoznuju dostat viac ako 800x600.

              Otazkou je ci nebude lepsim riesenim pouzit display port cez usb aj s externym monitorom. Ta krabicka uz zlacnela pod 50USD, ale nemal som ju v ruke.
    • Re: poskodena NVidia 22.02.2010 | 14:13
      Dragon   Návštevník
      Mozno to urobit na inom PC?
      • Re: poskodena NVidia 23.02.2010 | 09:24
        Avatar Vladimir Magyar Arch Linux  Používateľ
        no musel by som vybrat disky ... no toho sa bojim lebo este ked sa mi aj to pokazi tak som v R. :D
        In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
        • Re: poskodena NVidia 24.02.2010 | 08:33
          majlou   Návštevník
          Ked budes opatrny a nebudes ho trieskat o zem. Nemas ho preco pokazit.
          Uplne bezna prax. Vytiahnes disk---->SATA/USB prevodnik alebo priamo na sata port---->a na inom pc spustis kopirovanie (samozrejme predtym pripojit disk mount :D)
    • Re: poskodena NVidia 24.02.2010 | 19:53
      JOnatan   Návštevník
      Ak je tam funkcne ssh, tak sa daju prekopirovat veci po sieti cez scp.