mod_proxy

Sekcia: Hardware a Drivery 25.02.2010 | 16:56
trolo_vk   Návštevník
Ahoj,

Poprosil by som o radu s nasledujucim problemom...

potreboval by som povolit pristup na moj webmail len z urcitych IP adries, ak pride dotaz z IP adresy ktora nebude v zozname tak by si to malo vypytat nejake hesielko, alebo mozno aj meno a heslo a az nasledne povolit vstup na prihlasovacie okno webmailu.
Do webmailu sa samozrejme prihlasujem na zaklade mena a hesla, ale potrebujem este ochranu pred webmailom - ale len pre cudzie IP adresy.

Takze ako prve ma napadlo .htaccess, problem je ze webmail nebezi na apachovi ale na jetty a tam som nieco take ako htacces samozrejme nenasiel.

Takze ako druhe ma napada ci by nebolo na toto vhodne mod_proxy. Teda nejako takto:

INTERNET <----------> APACHE SERVER s mod_proxy <----------> webmail server

cize na tom APACHE SERVER sa overia IP
1. ak sedia rovno hodi redirect na webmail server
2. ak nesedia, zadaj HESLO a proxy mod na webmail server

Ide mi o to ze to mozem spravit presne takto ako som popisal vyssie, pomocou htacces cize
INTERNET <----------> APACHE SERVER(iba htaccess) <----------> webmail server
1. ak sedia rovno hodi redirect na webmail server
2. ak nesedia, zadaj HESLO a redirect na webmail server
lenze, ak by clovek zadal do url odkaz rovno na ten webmai server, cize by obisiel apache server tak sa dostane rovno do prihlasovacieho okna webmail serveru.
To by som samozrejme zakazal cez iptables, aby povolilo port len urcitym IP adresam a tomu APACHE serveru s mod_proxy. Takze zname adresy by chodili akoby na priamo a nezname by chodili cez mod_proxy po zadani hesla.

da sa na to pouzit mod_proxy alebo som uplne mimo, popripade vedel by mi niekto poradit ako by to skusil spravit on?

Vdaka za kazdu radu
    • Re: mod_proxy 25.02.2010 | 17:08
      trolo_vk   Návštevník
      ups, ospravedlnujem sa za TEMU do ktorej som to nechtiac zaradil