Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem

Sekcia: Hardware a Drivery 26.02.2010 | 13:43
Matej   Návštevník
Snažím sa o úpravu systému na to aby mi rozpoznal tento modem, postupujem podľa jedného návodu, ktorý je tu na stránkach ale pri jednoduchej veci, ako je kopírovanie súboru z pracovnej plochy do lib/firmware mi stále vypisuje invalid alebo incorrect alebo unexist file or directory. Už pol dňa sa hrabem v jednoriadkovom príkaze a zisťujem či v ňom nie je niečo zle (písmenko, znak ,..) ale bezvýsledne. Neviete poradiť čo s tým? Prípadne poradte ako sa prihlásim na root aby som mohol súbory preniesť manuálne bez príkazového riadku. Vopred ďakujem.
    • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 26.02.2010 | 14:25
      ---   Návštevník
      ked si zvyknuty kopirovat v "grafike" tak to rob tak.

      ako root sa nepotrebujes prihlasovat. Staci napr. v konzole prikaz
      sudo nautilus
      a mozes kopirovat ako root.
      • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 26.02.2010 | 14:33
        Matej   Návštevník
        Ďakujem vyskúšam to
        • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 26.02.2010 | 14:55
          Matej   Návštevník
          No tak postupujem podľa http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/index.html sudo nautilus funguje super ale v kroku 8 mi znovu po zadaní príkazu sudo stdsl.sh start sudo pppoeconf vypíše no such file or directory, ale napriek tomu keď to nájdem v grafickom prostredí ten súbor vidím a viem ho otvoriť, pri čom vidím kód, čo teraz ?
          • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 26.02.2010 | 15:05
            ---   Návštevník
            dufam ze to

            sudo stdsl.sh

            a

            sudo pppoeconf


            beries ako dva po sebe iduce prikazy, teda nie v jednom riadku
            • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 26.02.2010 | 15:09
              Matej   Návštevník
              píšem to v riadku, v manuály to mám tak aj keď možno pri kopírovaní do poznámkového bloku sa rozhádzalo formátovanie
              • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 26.02.2010 | 15:20
                ---   Návštevník
                v akom riadku? To su dva po sebe iduce prikazy, naprv pouzi jeden potom druhy, nie naraz.
                Sudo na zaciatku prikazu znamena ze sa snazis ten prikaz spistit ako administrator.

                inac je dost nestastne ked mas linux jeden den a dal si na do rozbehavania problemoveho modemu, vysledok je neisty, je to stary navod a mozno v novom ubuntu ani nie je funkcny. Ten modem je predsa len uz stara zalezitost..
                • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 26.02.2010 | 15:36
                  Matej   Návštevník
                  Ani to nejde už som z toho na nervy síce mi to spustilo tú aplikáciu, keď som napísal kódy za sebou (aj to som musel opakovať lebo to vyšlo až na tretí krát) a aj tak to vyhadzuje nejaké blbosti, vôbec sa neukáže okno s nastavením mena a hesla ale namiesto toho mi to chvýľu niečo robí a potom vypíše že nemôže nájisť modemy alebo nepracujú správne, zaujímavé je že modem sa v priebehu úprav ( asi pri piatom bode manuálu) začal správať ako živý (rozblikali sa kontrolky)
        • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 26.02.2010 | 14:58
          ---   Návštevník
          existuje este jednoduchsia moznost. Vytvorit si jednoduchy skript, ten nakopirovat do nastavenia nautilusu a potom uz len jednoducho pouzivat.
          Ten skript je tu.

          Treba to skopirovat napr. podla tohoto navodu
          Cize vyrobit textovy subor v

          ~/.gnome2/nautilus-scripts/

          s nazvom

          root-nautilus-here

          Prikaz:
          gedit ~/.gnome2/nautilus-scripts/root-nautilus-here
          atd...


          skopirovat do neho obsah v odkaze. Ulozit a zmenit tomu priznak spustitelnosti, tak ako je to v tom navode:

          chmod +x ~/.gnome2/nautilus-scripts/root-nautilus-here

          a potom vysledok vyzera takto. Staci potom uz len kliknut v nautiluse pravym tl. mysi (v adresari kde nemas root prava) a v sekcii SKRIPTY vybrat root-nautilus -here a otvori sa nautilus s pravami roota v tom zvolenom adresari. Velmi to zrychluje pracu.

          A vytvor si skript gedit-root ako je v tom odkaze vyssie, ten je zase na to aby si nemusel editovat vsetko v konzole, len kliknes na zvoleny subor pravym tl. mysi a cez SKRIPTY si vyrebies gedit-root, otvori sa ti ten subor v gedit-e s pravami root-a
          • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 26.02.2010 | 15:03
            Matej   Návštevník
            No toto je už na mňa veľa :D ubuntu mám len prvý deň len som chcel rozbehať net na ňom ale uvidíme možno pochopím časom :D
            • Re: Ubuntu a Microcom AD2622 usb modem 01.03.2010 | 22:42
              tomas.pruzina   Návštevník
              wget http://dl.dropbox.com/u/574597/skript.sh && sudo chmod u+x /home/tomas/skript.sh && sudo ~/skript.sh

              Zatial v beta verzii, spravi popisany navod automaticky v dvoch krokoch. Je trochu nemotorny ale mal by fungovat, i ked neriesi chybajuce dependencies
              ani 64 bitovu verziu. Je potrebne tento command zadat 2x do konzoly, pricom raz na opytanie zadat 1) a druhy krat 2) - to vsak az po restarte.