suse a mandriva na jednom PC

Sekcia: Konfigurácia 22.08.2005 | 21:36
Avatar sugavara Mandriva 2006, Suse 10.1,Win  Používateľ
mam nainstalovany Suse 9.3 na hda6 a mandrivu2005 na hda7. mam zavadzac Lilo, ktory mi spusta mandrivu, ale neviem nastavit spustanie Suse. V nastaveni zavadzaca som nastavil: boot zariadenie...... /dev/hda obraz.................. /boot/vmlinuz root.................... /dev/hda6 pridať ....... ???? do zlozky pridat som skusil dat informacie zo zavadzaca suse: showopts selinux=0 splash=silent resume=/dev/hda5 ale nejak to nefunguje...zacne to zavadzat jadro ale po vypisani viacerych riadkov zamrzne....pomoc
    • Re: suse a mandriva na jednom PC 22.08.2005 | 20:23
      Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
      Lze to vyresit takto: 1) vytvorte v /mnt adresar suse a pripojte sem oddil se suse. 2) Zkopirujte si v lilo zaznam pro mandrivu a upravte ho pro SuSE (zmenit cestu k jadru, initrd a korenovemu adresari + jiny label, upozornuji, ze cesta musi byt cela tedy /mnt/suse/boot/jadro stejne tak u initrd). 3) Spustte lilo, hotovo. SuSEr
      • Re: Re: suse a mandriva na jednom PC 22.08.2005 | 21:36
        Avatar sugavara Mandriva 2006, Suse 10.1,Win  Používateľ
        Vdaka , uz to bezi. V tom bol ten problem, ze som mal oddiel so Suse namountovany ako /disk2 . Ale pri zadavani jadra som vynechal tuto cestu /boot/.... namiesto /disk2/boot/... vdaka za radu. sugavara