blokovať ipv6 na zvolenom interface

Sekcia: Konfigurácia 06.03.2010 | 02:59
Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
zdar, od providera mám pridelenú na eth0 ipv6 adresu ktorá je nefunkčná, na pripojenie by som rád používal miredo. Ide však o to, že hoci mám nastavené v network-manageri ignorovať ipv6, tú adresu mi pridelí aj tak. Ako na to ? prípadne ako nastaviť aby sa používal predvolene tunel cez miredo ?
    • Re: blokovať ipv6 na zvolenom interface 06.03.2010 | 12:19
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ako mozes mat od providera pridelenu nefunkcnu adresu? nie je to nahodou link-local?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: blokovať ipv6 na zvolenom interface 07.03.2010 | 01:29
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        momentálne v mi v ifconfigu zobrazuje pri eht0 link-local adresu fe80:... ( hoci v network-manageri mám ignore ) , občas tam však hodí aj 2001:... každopádne, miredo sa nespráva ako keby malo ísť (testujem pomocou ipv6.google.com), aj keď má priradenú adresu.

        myslíš že aiccu a adresa od sixxs by pomohla ( o týžden budem mať zase dosť bodov )
        • Re: blokovať ipv6 na zvolenom interface 07.03.2010 | 23:27
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          2001 je dobra a asi je to ta z tunelu. ta fe80 je link-local, s nou sa nikam nedovolas

          provider ti urcite nic nedava
          Debian. apt-get into it…
          • Re: blokovať ipv6 na zvolenom interface 08.03.2010 | 14:07
            Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
            hej, len keď si pozriem interface miredo tak RX 0... fakt asi skúsim iný tunel
            • Re: blokovať ipv6 na zvolenom interface 08.03.2010 | 14:11
              Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
              sry za double post, len som chcel dať vedieť že môžete zamknúť tému, tunel od sixxs funguje perfektne