no-ip dns

Sekcia: Konfigurácia 06.03.2010 | 14:58
Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
Zdravim ludia.

Chcel by som spytat ci sa da nejak pouzit no-ip dns program na to ked mam od poskytovatela internetu dynamicku ip ( furt sa meni ) a chcel by som aby som mal staticku.

Proste ked zada adresu tak sa pripoji na moj komp, to by malo udrziiavat program no-ip dns.

diky
    • Re: no-ip dns 06.03.2010 | 15:14
      WlaSaTy   Návštevník
      Ano, len nebudes mat staticku adresu ale staticke domenove meno. Pacilo by sa Ti napriklad johny_ha.zapto.org ?

      PS.: aby to malo vyznam, tak budes potrebovat aj vonkajsiu IP adresu.
      • Re: no-ip dns 06.03.2010 | 15:35
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
        aku vonkajsiu ip adresu??
        • Re: no-ip dns 06.03.2010 | 17:33
          WlaSaTy   Návštevník
          Predsa tu, ktoru Ti pridelil tvoj poskytovatel internetu. Nepredpokladam ze je tvoja IP adresa 10.*.*.* alebo 192.168.*.* alebo z ineho vnutorneho rozsahu.
          • Re: no-ip dns 06.03.2010 | 17:45
            Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
            Vsak poskytovatel mi prideluje adresu vonkajsiu a router mi dava vnutornu adresu 192.169.....

            praveze ci sa to neda nejak obyst.

            bude sa menit ale ten program to bude vediet furt adresu.
            • Re: no-ip dns 06.03.2010 | 18:10
              WlaSaTy   Návštevník
              Co chces obist?

              Nastav si ten router aby smeroval nejake porty (alebo vsetko) na tvoj pocitac. DDNS sluzi na nieco ine ako konfiguraciu routera.
              • Re: no-ip dns 06.03.2010 | 19:27
                Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                WlaSaTy mas skype???? ak hej tak posli nick.
              • Re: no-ip dns 06.03.2010 | 19:30
                Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                Ale ja nechcem nastavit router. ja chcem nieco take ze ked si urobim stranku na inom pc sa bude musiet do nej distat takym sposobom ze zada moju ipku a je tam, ale mne sa vzdy meni. ci sa to neda nejak spravit tym programom???
                • Re: no-ip dns 06.03.2010 | 19:55
                  majlou   Návštevník
                  Preco cez ip? Nestaci cez url?
                  Na PC(server: kde mas webserver, nastaveny na port 80) nasmerujes prichodzie poziadavky portu 80 na routri.
                  Blbe nat. Listen na port 80 a nech posiela na ip servera. Ach...
                  mas vela moznosti, (aktivne vyuzivam ftp,.ssh, remote atd... )


                  • Re: no-ip dns 06.03.2010 | 19:58
                    majlou   Návštevník
                    Inac mensie kopnutie:
                    Registruj sa na no-ip alebo dyndns. Vytvor si dns site.
                    Do routra si nahodz :
                    login,password a ten site. Router sa v pravidelnych intervaloch spaja s dyndns a dava dokopy nazov a ip. Teda aj ked sa IP zmeni. Nazov stale bude odkazovat na ten router.
                    V routri nastav nat a redirect na vnutornu siet. vsetko :)

                    • Re: no-ip dns 13.05.2010 | 14:15
                      Avatar pmajster   Používateľ
                      - ako tu uz bolo nacrtnute, ak mas router tak idealne je ak mas na nom moznost nastavit dDNS... napr. dlink viem ze primarne podporuju dyndns.com... a myslim ze vacsina routrov co som videl tiez podporuje dDNS, ak nejde o nejaky shit...
                      potom budes potrebovat este portforward, aby poziadavka na port 80 smerovala k tebe na comp a webserver to mohol obsluzit, no pokial uz teraz pouzivas IP ktora sa meni, port forward asi poznas...
                      - ja osobne som sa nevedel rozhodnut medzi noip a dyndns tak som si instaloval oboch klientov(v ubuntu), jeden z nich to nejako komplikoval, no uz si nepamatam ktory...
                      - a teda neriesil som pozadie, ale myslim, ze aj ked som bol za routrom, a pouzival dyn dns clientov z compu tak IP smerovala na tu vonkajsiu... bolo by velmi hlupe keby to nastavi len IP daneho compu...(este to radsej overim)
                      - inak ja toto vyuzivam, aby som bol vyradeny z vysledkov monitorovania webovych stranok ktore robim....nemusim mat ani staticku ani verejnu adresu a mozem byt hocikde...