pripojenie disku z winu

Sekcia: Konfigurácia 21.02.2006 | 14:41
Neo   Návštevník
Ahojte. Mam suse 9.1 prof a neviem ako mam dat automaticky zobrazovat disky z winu, thx za help
    • Re: pripojenie disku z winu 22.08.2005 | 14:59
      Avatar sugavara Mandriva 2006, Suse 10.1,Win  Používateľ
      myslis to tak, ze ti ich automaticky nemountne system? ak ano tak skus dopisat do suboru /etc/fstab riadok: /dev/hda1 /mnt/windows vfat umask=0,iocharset=utf8,utf8=true,gid=users,users 0 0 none /proc proc defaults 0 0 ale myslim ze v suse sa mountuje do /media/windows ,ale to by malo byt jedno
      • nejde mi to 22.08.2005 | 15:38
        Neo   Návštevník
        V subore /etc/fstab mi nejak nejde nic dopisat :( a subor /media/windows mi vobec neotvori ja jednoducho idem do suboru mnt/mount ale nic tam nemam, teda chcem aby som tam videl win disky a ze by sa mi tam pri kazdom starte OS zobrazovali same (tie disky) :D (kus narocny som)
        • Re: nejde mi to 22.08.2005 | 18:42
          Avatar sugavara Mandriva 2006, Suse 10.1,Win  Používateľ
          dopis to ako root (ak to v tom subore nemas).
          • Re: Re: nejde mi to 22.08.2005 | 20:00
            Avatar skywalker   Používateľ
            Ja mam tiez podobny problem. Skusil som dopisat do fstab vyssie uvedene, ale mi to pri starte vypise, ze neexistuje moun point pre dany disk. Nie je potrebne este nieco dopisat aj to /etc/mtab? Please help. Pouzivam Fedora core 4
            • Re: Re: Re: nejde mi to 22.08.2005 | 22:21
              peter golis   Návštevník
              /etc/mtab sa vytvara pri pripajani suborovych systemov. ak neexistoval mount point (v priklade /mnt/windows) taj ke ho potrebne vytvorit. linux vie pripojit disk iba do existujuceho adresara.
    • Re: pripojenie disku z winu 21.02.2006 | 10:46
      Martin   Návštevník
      mne to funguje ale by som chcel aby ten disk videli len vybrany pouzivatel. v Grafickom menu je moznost zaskrtnut umask=0022 ale kde sa defuniju uzivatelia ktory tam maju mat pristup neviem. ??
    • Re: pripojenie disku z winu 21.02.2006 | 10:46
      Martin   Návštevník
      mne to funguje ale by som chcel aby ten disk videli len vybrany pouzivatel. v Grafickom menu je moznost zaskrtnut umask=0022 ale kde sa defuniju uzivatelia ktory tam maju mat pristup neviem. ??
      • Re: Re: pripojenie disku z winu 21.02.2006 | 14:41
        Avatar MMarek mandriva AMD64  Používateľ
        do fstab pridat na ten disk umask=0007,gid=xxx,....