po kompilacii noveho jadra nenabehne X server

Sekcia: Konfigurácia 11.03.2010 | 15:28
steev   Návštevník
Zdravim, mam taky problem. Mam nainstalovanu mandrivu 2009.1, a kvoli novsim driverom som sa rozhodol prekompilovat si novsi stabilny kernel 2.6.33 . Po kompilácii, a nainstalovaní rpm jadra som nakonfiguroval grub aby spúštal môj nový obraz jadra... systém nabehol, ale iba do konzoly.... po vyskúšaní zadať príkaz startx mi napísalo /dev/fb0 no such device . Keď systém spúštam so starým jadrom, ide X server v pohode. Neviete ako tento problém vyriešiť? Ďakujem.
    • Re: po kompilacii noveho jadra nenabehne X server 11.03.2010 | 15:37
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      fb0 je framebuffer - nebude sa točiť chyba okolo neho?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: po kompilacii noveho jadra nenabehne X server 11.03.2010 | 15:39
        steev   Návštevník
        pozeral som /dev/fb0 existuje, to je na tom nepochopitelne preco pise ze neexistuje ked existuje:(
        • Re: po kompilacii noveho jadra nenabehne X server 11.03.2010 | 15:52
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Síce sa to netočí okolo Mandrivy ale Fedory, ale možno nájdeš odpoveď: http://www.fedoraforum.org/forum/showthread.php?t=237554

          Viac som nenašiel
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: po kompilacii noveho jadra nenabehne X server 11.03.2010 | 20:20
          WlaSaTy   Návštevník
          Subor /dev/fb0 ktory reprezentuje zariadenie moze existovat. Co ale neexistuje je zariadenie ktore je reprezentovane tym suborom.

          Pravdepodobne si ho nezahrnul pri konfigurovani jadra pred jeho kompilaciou.
          • Re: po kompilacii noveho jadra nenabehne X server 15.03.2010 | 19:00
            steev   Návštevník
            Diky vsetkym, no najjednoduchsie a najrychlejsie riesenie tohto prolemu bude preinstalovat mandrivu 2010.0:)
            • Re: po kompilacii noveho jadra nenabehne X server 16.03.2010 | 00:05
              WlaSaTy   Návštevník
              Pokial si iba pridal novo prekompilovane jadro, tak stacilo vybrat pri starte povodne distribucne jadro.

              Ale, zavisi aj od toho co vsetko si navyvadzal :)
              • Re: po kompilacii noveho jadra nenabehne X server 16.03.2010 | 13:13
                steev   Návštevník
                S distribucnym jadrom to islo, ale potreboval som novsi kernel kvoli driverom.....
    • Re: po kompilacii noveho jadra nenabehne X server 18.03.2010 | 14:03
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ja by som pri kompilácii nového (vanilla) jadra postupoval asi tak, že by som použil ten konfiguračný súbor pre kernel, ktorý sa vytvára pri inštalácii OS a to inštalátorom systému (napr. Fedora má inštalátor Anaconda). To je vždy doporučený postup pre userov, ktorý robia kompiláciu nového jadra do stávajúceho OS. Jedinú vec je treba urobiť a to počas konfigurácie nového jadra, (pri ppoužití takéhoto config súboru) zabezpečiť aby sa nové možnosti, ktoré pristupujú s novou verziou kernelu (napr. Tvoje ovládače alebo subsystémy) zrealizovali (aktivovali).
      Na Google alebo Mandriva nájdeš púríslušné návody, ako takto kompilovať jadro.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."