lspci výstup

Sekcia: Hardware a Drivery 14.03.2010 | 18:01
Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
Zdravím. Chcel by som sa opýtať, či mám šancu rozbehať wifinu, keď mi ju notebook nespoznal, nenachádza sa vo výstupe lspci. Viem určite, že je na PCI zbernici. Mám z toho usudzovať, že wifina je pokazená?Skúšal som viaceré Live distibúcie, nespoznalo mi ju ani v jednej. Notebook mám compaq presario F500, OS je Linux mint 8 (x64) a wifina je to Broadcom bcm 4311. Ďakujem za rady
Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
    • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 18:17
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      No ak ju neukazuje v lspci, tak potom nefunguje. Nie je zakázaná v BIOSe?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 18:32
        Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
        v BIOSe nie je zakázaná, pozeral som to. Takže nefunguje? To nechápem, pretože ešte predvčerom, keď som v notebooku mal Win 7, wifina išla,akonáhle som tam dal Linux, lspci mi ju neukazuje. Skúsim to teda dať do opravy, nech sa na to pozrú. Dík za radu
        Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
        • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 18:49
          WlaSaTy   Návštevník
          Este je mozne, ze je v biose povolena, ale sama je na sebe zakazana. To sa robi cez nejake klikatka vo winblows kde sa da akoze "vypnut" karta WiFi alebo BT. Nie je to tento pripad?

          • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 18:53
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            A potom ju neukáže ani lspci? Ako je potom vyriešené jej zapnutie, keď sa vlastne s ňou nedá komunikovať?
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 19:09
              WlaSaTy   Návštevník
              hm, ked vypnes napajanie karte, tak bude komunikovat? Zivit vypinac na to urceny bude asi energeticky pristupnejsie ako zivit tu kartu.

              Mozne e vselico.
              • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 21:00
                Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
                Klikačku cez Widle neporiešim, tak teda neviem,čom ďalej. Skúsi dať ntb do servisu a tam mi povedia.
                Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
                • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 21:09
                  Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
                  skusal si este hladat cez lshal?

                  grepni nazov tej karty "bcm"
                  --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
              • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 21:14
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                No to je pravda. To ma nenapadlo :)
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 21:35
                  WlaSaTy   Návštevník
                  To vis,
                  Ale tym som chcel len povedat, ze je vhodne kuknut ci to nie je nejakou volovinou. Za neuznanu reklamaciu sa obvykle uhradza manipulacny poplatok.
    • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 21:00
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      raz sa mi po update systemu stalo, ze mi prestala fungovat wifina.
      asi po troch dnoch googlenia kompilovania novych kernelov som zistil, ze mechanicky vypinac wifi bol prepnuty na off. nachadza sa z boku a pri vkladani notasa do tasky sa "sam" prepol.
      nemas tam podobny "onofak"?
      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
      • Re: lspci výstup 14.03.2010 | 21:43
        Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
        Nie, toto bola prvá vec, na ktorú som si dal pozor, aby som na fóre neotravoval sprostosťou. Celý čas je wifina zapnutá. Ale trošku nechápem, čo mám spraviť. Mám zadať lshal|bcm?
        Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
        • Re: lspci výstup 15.03.2010 | 10:15
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          Windows si skusal? Pokial by ti isla vo windowse (teda ak ho vobec mas) tak by som pocitac urcite nereklamoval.

          takze prikaz lspci | grep Network alebo lspci | grep BCM43 ti nenasiel nic? Popripade skus este ten lshal alebo lshal | grep BCM
        • Re: lspci výstup 15.03.2010 | 10:46
          Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
          lshal |grep bcm
          --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
          • Re: lspci výstup 15.03.2010 | 12:58
            Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
            Kedže inštalácia je čerstvá a v notebooku ešte nič na zálohovanie nemám, skúsim tam dať Win 7, či nájde wifi. Príkaz lshal|grep bcm nevypísal nič, príkaz lshal|grep network vyhodil info.product = Networking Interface' (string) Potom napíšem.Menil som na tomto notebooku matičnú dosku,tak neviem,či to nie je tým. Dokonca mi odišli obidva shifty a neviem,čo s tým. Wifi však aj po výmene fungovalo a shifty tiež. Reklamovať sa notebook nedá,lebo je starý a kúpený v USA.
            Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
            • Re: lspci výstup 15.03.2010 | 15:27
              Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
              Nahodil som si Win 7 a zistil som, že ani vo Win 7 mi wifi nenašlo, tak bude asi pokazená. Každopádne mi shifty idú obidva, tak skúsim prehodiť distribúciu a uvidím. Odporúčate dať notebook do opravy kvôli wifi?
              Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
            • Re: lspci výstup 15.03.2010 | 20:05
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              to ze win7 nic nenasiel nieje daka novinka. Skusil by som radsej winxp.

              Dufam ze vies ze v linuxe lshal | grep bcm a lshal | grep BCM nieje to iste. Ja mam BCM4306 a teda lshal | grep bcm mi nic nenasiel. Tak isto mi lspci | grep bcm nic nenasiel. Co ti vypise iwconfig?
              • Re: lspci výstup 15.03.2010 | 22:50
                marosk   Návštevník
                Za oných čias som mal v notebooku práve Win 7, keď mi wifina ešte išla. Nech píšem BCM alebo bcm, stále žiadny výpis. Iwconfig vyhodil et0, lo no wireles extensions.
                • Re: lspci výstup 16.03.2010 | 00:16
                  Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                  skus este pozriet toto
                  mozno ti to pomoze. na starsej FC3 mi tiez nenaslo BCM ale pokracoval som dalej cez ndiswrapper atd
    • Re: lspci výstup 16.03.2010 | 14:44
      Avatar partizan Arch  Používateľ
      Ja mam doma notebook s wifi kartou bcm4311 rev1. V linuxe sa onho stara modul b43 pripadne b43legacy, v prvom rade musis nainstalovat b43-fwcutter (firmware extractor for the bcm43xx kernel module), a stiahnut si firmware z ktoreho sa "vyreze" uzitocny kod pre ovladac jadra. Skus checknut ci mas dany modul nacitany a ci tam vobec mas firmware nahrany, v googli o b43-fwcutter najdes kopec navodov a clankov. Ako dalej postupovat - skus pozriet http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/b43 je to fajn stranka ohladom b43 ovladacov.
      Arch & Metal
      • Re: lspci výstup 16.03.2010 | 20:15
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        No lenže jemu tú kartu ani na pci zbernici neukazuje. Takže ovládač mu asi veľmi nepomôže, keďže sa aj tak nezavedie, lebo karta tam akože nie je. Ale skúsiť môže.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: lspci výstup 17.03.2010 | 10:13
          Avatar partizan Arch  Používateľ
          Samozrejme ze ked je karta znicena tak mu to nespravy nic aj ked modul zavedie modprobe-om do jadra, no je sanca ze ked ju len nejak "zle" detekuje, ze ju dany ovladac preberie k zivotu.
          Arch & Metal
          • Re: lspci výstup 17.03.2010 | 17:10
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Možné to je. Som zvedavý, či to už skúsil a či to ide.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: lspci výstup 17.03.2010 | 23:18
              marosk   Návštevník
              Zatiaľ mi nič nejde,ale ešte to skúsim rozbehať.Zatiaľ vám všetkým ďakujem
              • Re: lspci výstup 02.04.2010 | 15:39
                Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
                Celý notebook odišiel do kremíkového neba...aj po výmene matičnej dosky...Ďakujem všetkým za ochotu
                Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)