HP 1020

Sekcia: Hardware a Drivery 22.03.2010 | 22:45
dona   Návštevník
Ja viem ze uz sa vela pisalo o tejto tlaciarni, ale ja mam ten problem, ze vsetko nainstaluje, isla som podla navodu, je vsetko ok, vytlaci mi, ale akonahle vytiahnem USB kabel z tlaciarne a dam ho nas5, tak u ju nepozna a ked dam tlacit nedeje sa nic...musim ju zmazat z úpolozky tlaciarne a dat ju odznova pridat s tym, ze uz si najde ovladac samo. Ako sa to da odstranit, aby som tym, ze vyberem kabel nemusela stale ju mazat a pridavat? Mam Greenie
    • Re: HP 1020 23.03.2010 | 10:38
      Nevle   Návštevník
      v prvom rade preinstalovat na nejaky funkcny linux a potom vsetko pojde
    • Re: HP 1020 23.03.2010 | 11:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      urcite skontroluj ci ho davas na rovnake usb. niekedy robi problemy ak sa hodi do ineho portu.
      • Re: HP 1020 23.03.2010 | 11:57
        dona   Návštevník
        davam ho vzdy do toho isteho portu, len ked sa vytiahne a da nas5 tak uz robi problemy....neviem, mozno zly ovladac? hm...lebo co mam na NB, tak to ide ok. len uz ten ovladac neexistuje, co sa dla stiahnut z netu, res. ta stranka uz nie je funkcna a nahradila sa novou.
        • Re: HP 1020 23.03.2010 | 13:36
          WlaSaTy   Návštevník
          Asi to len pridava ciselko pre USB tlacku. Z /dev/usb/lp0 sa stane /dev/usb/lp1, /dev/usb/lp2, ...

          Skus ju pripojit viac krat (alebo vypnut a zapnut) na tom notebooku a pozriet vystup prikazu dmesg ze ci sa tie ciselka naozaj menia ako hadam z krystalovej gule.

          Ak priame a viac nasobne pripojenie USB tlacky na notebooku funguje a na desktope nie, tak by stalo za zhodnotit ci su to rovnake distribucie, ci maju rovnake verzie a ci bol desktop na ktorom to blbne zaplatany rovnako ako notebook na ktorom to funguje tak ako to ma aj fungovat. Odhadujem ze je to len habadura pri hotplug ktoru uz asi opravili.