Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon)

Sekcia: Hardware a Drivery 28.03.2010 | 14:43
Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
po instalacii oficialneho ati ovladaca sa mi ubuntu spustilo iba v "low graphic mode" takze som podla navodu ( https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver ) odstranil stary a nainstaloval novy ovladac. Vsetko funguje okrem 3D akceleracie a ked v konzole dam spustit glxgears, glxdemo alebo glxinfo tak mi to vzdy vypise toto:

lubos@lubos:~$ glxinfo
name of display: :0.0
X Error of failed request: BadRequest (invalid request code or no such operation)
Major opcode of failed request: 136 (GLX)
Minor opcode of failed request: 19 (X_GLXQueryServerString)
Serial number of failed request: 15
Current serial number in output stream: 15
Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
    • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 28.03.2010 | 15:22
      WlaSaTy   Návštevník
      Ako keby neboli odinstalovane OpenGL kniznice z uzavretych ovladacov. Neinstaloval si to nahodou pomocou balika ziskaneho z sekcie download na stranke ati/amd.com?

      Ak ano, tak prikaz "sudo apt-get remove --purge xorg-driver-fglrx" nemoze logicky fungovat lebo balickovaci system nevedel a ani vediet nebudel o ovladacoch. Ale ta pouzita instalacka ovladacov ma myslim v sebe priamo ajnieco ako uninstall.
      • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 28.03.2010 | 17:02
        Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
        ano bol instalovany spominany balicek balicek, ale bol stiahnuty z inej stranky( verzia 10-2 ), pretoze verzia 9-3 z ati.amd.com nešla nainštalovať.

        Skusal som spustit instalaciu znovu ale moznost odinstalacie tam nieje.
        Ako to dostanem do povodneho stavu? resp ako kompletne odinstalujem tento balik?
        Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
        • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 28.03.2010 | 20:36
          WlaSaTy   Návštevník
          Pytas sa ako odinstalujes balik ktory si zavliekol do systemu bez pouzitia balickovacieho systemu?

          Odinstalujes ho podobne ako sa opravuju systemy po hociakej inej kompromitacii. Restore, popripade verifikacia vsetkych suborov oproti zaznamom v balickovacom systeme alebo reinstall. Tak ako si vyuzil slobodnu volbu nepouzit balicek, tak mas slobodnu volbu to napravit.
          • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 31.03.2010 | 18:39
            Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
            no fajn, stale neviem co mam s tym spravit aby to bolo ako predtym, mohol by som poziadat radu ako toto vsetko spravim, som v linuxe pomerne novy. Nejake navody, postupy ako sa to robi, este som taketo nieco nerobil
            Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
            • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 03.04.2010 | 15:48
              WlaSaTy   Návštevník
              Ak odinstalovanie nefunguje, tak mas moznost rucne zvratit konfiguraciu a odmazat tie subory (kniznice a ovladac). Alebo si mozes odzalohovat tvoje dolezite data a preinstalovat system.

              Smola, obisiel si balickovaci system a nainstaloval si aplikaciu ktora sa sama nevie odinstalovat. To je v pripade ovladaca naozaj zle.
    • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 31.03.2010 | 21:43
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Uninstalling the ATI Linux Proprietary Driver
      " Uninstalling the ATI Linux Proprietary Driver is dependent on the mode of the
      initial installation.
      Automatic or Custom Driver Installations
      If the ATI Proprietary Linux Driver was installed using either the Automatic or
      Custom options, then do the following:
      1 Launch the Terminal Application/Window and navigate to the /usr/share/ati
      folder
      2 With superuser permissions, enter the command "sh ./fglrx-uninstall.sh"
      You have now successfully uninstalled the ATI Linux Proprietary Driver."
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 01.04.2010 | 00:34
        WlaSaTy   Návštevník
        Toto ale obcas nefungovalo ked sa robila reinstalacia balika novou verziou priamo od ati/amd.
      • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 05.04.2010 | 20:02
        Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
        Odinstaloval som to suborom fglrx-uninstall.sh, zlozka v ktorej som to spustil je prazdna (zostal tam iba jeden subor "KernelVersionList.txt"). Pre istotu som este raz zopakoval navod instalacie ati/radeon drivera ale stale dostavam presne ten isty vypis a akceleracia nefunguje. Niejaky iny navrh okrem kompletnej reinstalacie systemu?
        Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
        • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 06.04.2010 | 22:01
          WlaSaTy   Návštevník
          Ako obvykle, existuju aspon dve riesenia.
          1. dat si skontrolovat balickovacim systemom ze ktore systemove subory boli modifikovane (nesedi ich kontrolny sucet s tym co bol v povodnom baliku), a z toho sa potom da urcit co patrilo tomu (no comment) baliku od ATI/AMD
          2. pozriet log z X Window System a pohladat co to tam pise za voloviny, pravdepodobne odvisla kniznica pre OpenGL ktoru to neodinstalovalo alebo ktorej to pri odinstalacii nevratilo povodny subor naspet

          Obidve su ovsem mierne povedane, trosku zlozitejsie ako reinstalacia z CDcka, stiahnutie zaplat z internetu a nastavenie si pozadia. Ale, pokial nema clovek FLAT internet, tak sa mozu za istych okolnosti oplatit.
          • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 23.04.2010 | 09:38
            Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
            preinstaloval som v synapticu baliky suvisiace so slovom xgl a uz to funguje. 3d akceleracia je uz konecne funkcna. dakujem vsetkym ochotnym pomoct
            Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
            • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 23.04.2010 | 09:40
              Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
              oprava glx nie xgl. pisal som na telefone ospravedlnujem sa
              Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
    • Re: Radeon 9600 driver (z fglrx na ati/radeon) 08.04.2010 | 14:19
      joe24   Návštevník
      Aka je to grafika ? je to desktop alebo notbook