HTPC,skylink/satelit

Sekcia: Ostatné 30.03.2010 | 16:07
Erino72   Návštevník
Zdravim komunita..
Mam na vas taku obsirnejsiu otazku. Mam zaujem si kupit satelit a mat digitalnu televiziu, Neviem sa rozhodnut ci si mam kupit satelit sam a poskladat alebo ci kupit od skylink co teraz ponuka(davaju aj settopbox?) Neviem ako to presne funguje, mame este stary televizor.ono ked mam satelit od skylinku napr a odtial ide kabel hned do TV alebo najprv musi ist do settopboxu? Lebo by som mal zaujem asi takyto, zlozim si "HTPC" ktory dam do obyvacky a do neho pojde signal z toho satelitu pravdepodobne do nejakej karty(tv tuner)..
Cakam nejake rady ako to spojazdnit, pripadne poradit nejaky hardware...
    • Re: HTPC,skylink/satelit 30.03.2010 | 18:01
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Odporúčam si prečítať seriál o mythtv na root.cz (link hodím neskôr, akosi mi nechce roota načítať).

      Bez HTPC to je takto: na streche (balkóne) máš satelitnú anténu (tanier) s lnb konvertorom. Odtiaľ koaxiálnym káblom privedieš signál do prijímača (set top boxu). Odtiaľ cez SCART, HDMI, S-Video to privedieš do televízora.

      U HTPC to je tak isto akurát set top box nahradí HTPC so satelitnou kartou a čítačkou smart kariet.

      Od skylinku ti potom stačí zakúpiť dekódovaciu kartu. Alebo si platiť mesačný poplatok u upc, digitv, ... za tú kartu.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: HTPC,skylink/satelit 30.03.2010 | 18:21
      Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
      caf, len tak zrychlika: dakedy pred par mesiacmi sme si kupili SKYlink a sme s nim spokojni.
      Toto k tomu bolo:
      Popis tohto obrazka (fotene teraz):
      2- miesto pre kartu (zakladna karta je na dozivotie, su tam zakladne programy, ak moc telku nepozeras, tak uplne postacuje) usb port (napr. na externe hdd na nahravanie filmov z telky a tiez na prezeranie filmov z hdd v telke)
      3- pohlad zozadu:
      a/ kabel od satelitu
      b/ kabel na pripojenie boxu a TV
      c/elektrika
      4- dialkove ovladanie
      • Re: HTPC,skylink/satelit 30.03.2010 | 18:39
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Prehráva to aj HD video (h264 kodek trebárs) z toho externého disku?
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: HTPC,skylink/satelit 30.03.2010 | 19:53
          Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
          pravdupovediac doteraz som neskusal moznost mno zaznamu z TV.
          Ale skusil som to teraz, formaty mkv, avi neprehrava :-( (mozno sa s tym treba pohrat a daco ponastavovat, s tym som sa nehral, a tiez je mozne, ze vyssia verzia HW-boxu prehravat tieto formaty zvlada) - mas s tym skusenosti/nejaky napad ako rozbehat trebars ".mkv" na TV cez box?

          skusil som aj zaznam z TV na usb (upozornujem, ze mame len starsi TV, takze nemame HDTV):

          format zaznamenava tak, ze na usb automaticky vytvori zlozku s nazvom PVR a do nej potom uklada jednak samotne video vo formate ".ts" (ide to v pohode prehrat cez VLC player) a druhu zlozku ".idx"
          • Re: HTPC,skylink/satelit 30.03.2010 | 20:49
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            No on to asi hardvérovo nezvláda. V podstate ani nemá hdmi konektor, takže samotné hd video by bolo zbytočné, keď to nie je ako dostať do telky.
            Niekde som zazrel, že .ts sú priamo streamy zo satelitu, teda je to nekomprimované, čo je asi v slušnej kvalite ale aj slušnej veľkosti.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: HTPC,skylink/satelit 30.03.2010 | 22:45
              Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
              mno ten pokusny zaznam co som dnes robil z TV na usb kluc:
              4 minuty ... 141 mb t.zn. 60 minutovy zaznam = cca 2,1 GB
              a kvalita je fajn... :)

              priamo zo sat? tak potom je nadej ze mozno chytim aj spravy z cudzich galaxii :-))
    • Re: HTPC,skylink/satelit 30.03.2010 | 20:28
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Kedže sa satelitmi tak trochu zaoberám, dovolil by som ti odporučiť poobzerať sa za linuxovými mašinkami ako je napr. Dreambox (síce drahší ale je to kráľ medzi satelitmi) alebo Octagom, (tiež nemecký) kde je vynikajúca softwerova podpora a to je u týchto rýchlo sa vyvíjajúcich strojov veľmi dôležité!! Veľa čítaj na fórach ako je toto alebo toto a možno pochopíš, prečo ti ponúkam na výber stroj s linuxom..
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: HTPC,skylink/satelit 30.03.2010 | 23:12
        Erino72   Návštevník
        No moja hlavna myslienka bola asi taka ze pouzijem moj starsi pocitac s nvidiu grafiku(pehravanie videa cez grafiku-vpdau), a tam budem cez satelit nahravat aj pehravat stream, a to ma zaujimalo ci ten kabel/koncovka zo satelitu je rovnaka ako normalna analogova televizia, a poradit k tomu aj prislusnu kartu do pocitaca, cez satelit sa nedaju chytit aj nejake dalsie programy na ktore by som nepotreboval v pocitaci ten slot na kartu?
        • Re: HTPC,skylink/satelit 31.03.2010 | 00:19
          mumumu   Návštevník
          kup si radsej dva nove lcd televizory , poridny satelit , vyd prispevok vyssie , alebo potom nejaku pekne drahu satelitnu kartu do pocitacu , ale to sa zevraj neodporuca , az tak moc ;) , a hlavne si precitaj nejake to forum o pocitacoch , a skladat Htpc zo starych a nevykonnych komponentov sa neoplati , ... A cena htpc sa pohybuje priblizne niekde okolo 600-xxxx€ , ...
          • Re: HTPC,skylink/satelit 31.03.2010 | 11:02
            Erino72   Návštevník
            Neviem co ty povazujes za stary pocitac, ja ten co mam amd 2.5ghz x2, 2gb ram, 320gb disk, a nvidia 8600gt, popripade mam nachystany aj s itx doskou ktore su na to robene a ten ma vysol do 200€ ...na zaciatok to teda spravim asi tak ze si kupim ten skylink a potom az to skusim nejak prepojit s pocitacom...diki za rady, dam vediet potom :)