recovery mode v grub2

Sekcia: Konfigurácia 03.04.2010 | 12:32
ubuntak   Návštevník
Zdravim vas, poradite ako sa dostanem v Ubuntu 10.04 do single user mode (alebo recovery mode)? Mam ho nainstalovany ako jediny OS a neukaze sa mi grub menu, do systemu sa nedostanem lebo po aktualizacii sa vzdy po spusteni zasekne a zostane nehybny (neda sa ovladat ani klavesnicou ani mysou).
Musim upravit /etc/default/grub alebo staci stlacit nejaku klavesu pri starte? Chcem system updatnut z prikazovej riadky. Diki.
    • Re: recovery mode v grub2 03.04.2010 | 13:03
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      skus pri starte stlacat ESC alebo SHIFT , nie som si isty ale jedno by malo zabrat a otvorit GRUB menu
      ak nie tak nabootuj nejake live cd a zmen v gurube standartnu moznost na recovery (ak sa to v grub2 este da)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: recovery mode v grub2 03.04.2010 | 15:11
        ubuntak   Návštevník
        No ESC ani shift nefunguju, takze Grub menu sa stale nezobrazuje. Skusal som upravit /etc/default/grub, zmazal som riadok kde bolo zobrazovanie recovery mode, nepomohlo. Mam tam riadok nechat a miesto "true" napisat co..? "false"? Dakujem.
        • Re: recovery mode v grub2 03.04.2010 | 15:44
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          no ja teda neviem, z grub2-ky som uplne mimo, ten konfigurak nedava zaidne moznosti nastavenia (oproti verzii 1)

          ale predpokladam ze recovery bude ako druha moznost(od vrchu) tak by som GRUB_DEFAULT=0 zmenil na GRUB_DEFAULT=1, v /etc/default/grub

          ak sa nemylim tym by sa mala spustit druha moznost ktora tam je, netreba zabudnut dat update-grub po dokonceni prace
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: recovery mode v grub2 05.04.2010 | 14:36
            WlaSaTy   Návštevník
            Ten konfigurak sa rozdelil na niekolko roznych lokacii koli prehladnasti a uz davno ponuka viacej moznosti.

            Ale, prezrad nam naco sluzi volba GRUB_TIMEOUT?
            • Re: recovery mode v grub2 05.04.2010 | 17:44
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              myslim ze timeout cas zvysis zbytocne ked nevies ako sa dostat do menu, bez ineho OS myslim ze zobrazi len ten odpocet, v ktorom treba stuknut daky klaves typu ESC (ten ale vraj nefunguje)

              alebo sa mylim ?? uz som tak dlho nevidel grub ani nepamatam (odkedy mi funguje suspend2ram :-D)
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: recovery mode v grub2 05.04.2010 | 22:49
                WlaSaTy   Návštevník
                Ano, dlho si to nevidel. Na premennu GRUB_HIDDEN_TIMEOUT som sa nepytal.

                • Re: recovery mode v grub2 07.04.2010 | 20:50
                  ubuntak   Návštevník
                  Tak som riadok s HIDDEN TIMEOUT zmenil...hodnotu z 0 na 5. A pri boote som stlacil shift. Zobrazilo sa menu, dakujem.
                  • Re: recovery mode v grub2 07.04.2010 | 21:14
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Mal si zmenit GRUB_TIMEOUT, vtedy to zobrazi ponuku aj s odpocitavanim. A nebude to v tichosti a utajene cakat na nejaky shift ale bude sa to dat urychlit pomocou stacenia klavesy enter.

                    Hidden timeout s tvojou otazkou nema nic spolocne, to si len niekto zmylil popis medzi tymito dvoma polozkami. :)
    • Re: recovery mode v grub2 06.04.2010 | 13:37
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      navrhujem Ti naštudovať si používateľské manuály pre Tvoje ubuntu, týkajúce sa špeciálne grub2.

      Tu sú: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1296225 =====

      https://help.ubuntu.com/community/Grub2
      Keď si zapneš Google preklad daných stránok, dostaneš strojový slovenský preklad, ktorý je dostatočný na to, aby si si vyčítal to, čo teraz potrebuješ.

      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."