Server do firmy

Sekcia: Konfigurácia 07.04.2010 | 15:38
linuxak   Návštevník
Ahojte,
potreboval by som malu radu. Aky server by ste mi odporucili do firmy na intranet? Bol by tam Linux Slackware, Apache a MySQL a server by pouzivalo asi 80ludi, ktory by ho aktivne vyuzivali. Denne by pribudlo a zmenilo sa cca. 500riadkov v DB. Nie je to na realne pouzitie, len potrebujem vediet aku masinu by to zhruba chcelo. Dik
    • Re: Server do firmy 07.04.2010 | 15:41
      fefo123   Návštevník
      intel atom
      • Re: Server do firmy 07.04.2010 | 15:49
        jaja   Návštevník
        potreboval by som vediet aky min procesor(pocet jadier a Hz), RAM, aky HDD a to by asi aj stacilo
        ale dik zatial
    • Re: Server do firmy 07.04.2010 | 15:51
      peter   Návštevník
      to sa musis rozhodnut:

      1, ma to byt ozaj server, alebo obycajny desktop
      2, kolko za to chces dat
      3, ma to byt blade, rack, klasicky tower
      4, ako to vyriesis s datami (disky)
      5, aku chces mat stabilitu
      ...

      • Re: Server do firmy 07.04.2010 | 15:56
        jaja   Návštevník
        ja sa do serverov moc nerozumiem, potrebujem to len do diplomovky k systemu, ktory som navrhol. Ale len to tam napisem a tym to konci.
        Mal by to byt naozaj server, taky s minimalnymi narokmi. Slovam blade, rack, klasicky tower az tak nerozumiem. Disky dam trebars RAID 1. A stabilitu chcem mat dobru ;)
        Len tam musim napisat nejake odporucanie na server...
        • Re: Server do firmy 07.04.2010 | 21:09
          WlaSaTy   Návštevník
          Pises o 80tich uzivateloch. Kolko z nich bude naraz pripojenyh a aky objem transakcii v milionoch budu generovat samotny uzivatelia a aky objem transakcii budu generovat periodicke uzavierky? Kto navrhoval danu databazovu schemu, teda ci bol vybrany spravny DB engine a ci su korektne aplikovane indexy, constrainy a relacne vezby?

          Ak mas pripravenu odpoved ze sa bude jednat len o testovaci system pouzity len ako podklad pre diplomovku a potom sa bud zlikviduje alebo (ak bude mat moznost komercnej kariery) v pripade potreby spravi migracia ci upgrade na VPS alebo dedikovany server s garantovanym vykonom, tak zober nejaky atom ktory ma grafiku napriklad nvidia ion. Po vyhodnoteni diplomovky ho zrecyklujes ako domaci prehravac, stahovac a diskove pole s moznostou zdielania aj tlaciarne.

          Na testovanie je totizto dost vhodne mat menej vykonny stroj, na takom niecom sa dokaze v pohode odladit vykon aplikacie tak aby dokazala bezat sviznejsie v produkcii. A skoda pchat peniaze do niecoho co bude mat jednorazove vyuzitie na par mesiacov.
        • Re: Server do firmy 08.04.2010 | 13:22
          peter   Návštevník
          mozem sa ta spytat kde a co studujes?