Poradte aky laptop je dobry?

Sekcia: Ostatné 07.04.2010 | 20:03
Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
zdravim, zhanam laptop s tymito kriteriami:
procesor - vykonny (nie Atom!)
vydrz baterie >4hod
vaha do 1,5 kgs (lahky, tenky a male rozmery)
uhlopriecka do 12"
pokial mozno nie leskly
tichy
Prijemna cena okolo 500 E.

pretoze hodne cestujem, notebook je predovsetkym urceny na cesty: male rozmery, hmotnost a pevna konstrukcia su preto dolezitym kriteriom, rovnako ako vykon/vydrz baterie. Na notebooku sa nepotrebujem hrat hry! maximalne tak pustit si nejake to video, (aj HD) a tiez ked budem mat otvorene 2-3aplikacie (typu textovy editor, tabulky, prezentacia, gimp a hudba) aby pracoval svizne /plynule, neprehrieval sa a nehucal ventilator jak blaznivy.

Dolezite: pokial mozno bez OS.

Je vobec mozne kupit taky notas v tejto cene? viete poradit predajcov?
Viem len o Alza.sk, no nepoznam ich. Su aj lepsie obchody? pripadne na dobierku zo zahranicia...
_
Aky mate nazor na tento acer ferari one? nelubi sa mi vsak ta prihriata cervena, v ciernej tento acer nedostat?
Dakujem.
    • Re: Poradte aky laptop je dobry? 07.04.2010 | 20:49
      tomino   Návštevník
      www.czechcomputers.cz a tam si podla parametrov daky vyhladaj... je tam siroky vyber.
      • Re: Poradte aky laptop je dobry? 04.05.2010 | 17:22
        Lucia   Návštevník
        skús cez stránku

        http://www.supernakup.sk/
        • Re: Poradte aky laptop je dobry? 04.05.2010 | 17:24
          Lucia   Návštevník
          presnejšie :)

          http://www.supernakup.sk/kategorie/najlacnejsi-tovar/notebooky/321/0--vsetko/produkty-podla-nazvu/od0do10.html
    • Re: Poradte aky laptop je dobry? 07.04.2010 | 20:51
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ja sa až tak moc nevyznám, ale prispejem názorom. Ja osobne by som si v živote notebook ( alebo telku, dvd prehrávač... ) cez internet nekúpil. Kupoval by som u lokálneho distribútora, hlavným dôvodom je predovšetkým istota, možnosť reklamácie na ktorú sa nečaká 2 mesiace a poradenstvo. A aj napriek tomu že by som nebol z mesta kde sú tieto možnosti, porozhliadol by som sa po okolitých väčších mestách a kludne obetoval benzín / lístok na vlak len pre to aby som uprednostnil osobnú kúpu.

      Máte niekto iné skúsenosti ( kladné ) s nakupovaním cez internet a riešením prípadných problémov? Ja som voči tomu skeptický.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Poradte aky laptop je dobry? 07.04.2010 | 21:35
        WlaSaTy   Návštevník
        Seriozny predajcovia ponukaju moznost NBD (next busienss day) delivery v pripade reklamacie. Clovek si jednoducho priplati za doplnkovu sluzbu k zaruke a na druhy pracovny den dobehne kurier ktory vymeni kus za kus. Len odporucam kryptovat a pravidelne zalohovat.

        Ale spet k otazke. Ta cena vylucuje zvysne poziadavky, najme vydrz. Teda, pokial neuverime vyhrazaniu sa Cinanov ktory uz v Taipei prezentovali tablety, notebooky a netbooky na platforme ARM. Teoreticka vydrz pri beznej zatazi cca 8 hodin

        PS: ARM uz nie je davno platfotma pre PDA alebo mobilne telefony. Pri presiahnuti taktovacej frekvencie 1GHz sa stali vhodnymi aj na bezne pracovne stanice. Vecsina z nich uz vie prehravat BR bez opekania CPU, s hrami trosku opatrnejsie (koli osekanej verzii OpenGL ES). Milou pozornostou bola standardna vybava zahrnajuca okrem samozrejnej WiFi (a BT) aj GPS pri vecsine modelov. Jediny problem je v tom, ze binarne programy pre x86/64 platformu tam nebudu fungovat, takze aj na Wine mozeme zabudnut.

        Teda, pokial by si clovek nevybral platformu MIPS a cpu napriklad Loongson generacie 3 (stvorjadro) alebo generacie 3b (dva krat stvorjadro) ktore uz maju moznost vykonat aj x86 instrukcie, autori QEMU by o tom mali vediet svoje. Ale tieto MIPSy su teraz utlacane boomom ARMov ktory urychlil aj posledny iP[ra]d.

        Uvidime kedy pojdu realne do predaja za odporucanu koncovu cenu tych 500USD.
    • Re: Poradte aky laptop je dobry? 08.04.2010 | 13:10
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Červená farba nie je "prihriata" farba chorých jedincov, ale klubová farba tímu Ferrari, preto je laptop Ferrari červený. :-)

      Na tomto sajte Ti každý povie iba svoj subjektívny názor na vec, lebo nejaký ten laptop, notebook vlastní.....
      Avšak, postrehol som niekoľko Tvojich objektívnych otázok, na ktoré Ti môže objektívne odpovedať iba seriózny predajca PC techniky. Preto by si mal svoje otázky adresovať práve im.

      Príjemný deň.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Poradte aky laptop je dobry? 04.05.2010 | 22:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      male zamyslenie... naco je dobre pozerat HD filmy na malom displeji? to je ako chovat velerybu v umyvadle...
      • Re: Poradte aky laptop je dobry? 04.05.2010 | 22:54
        WlaSaTy   Návštevník
        Ahoj,
        koli tomuto ozivovat tuto diskusiu. Tebe by sa chcelo rekodovat multimedia ked nemusis? Mne nie. Najme ak to nebude prehravane na CPU a zozerie to menej eletriky.
    • Re: Poradte aky laptop je dobry? 04.05.2010 | 23:00
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      eMDi, (Milan) prosím zavrieť túto diskusiu.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Poradte aky laptop je dobry? 19.05.2010 | 23:28
        Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
        tato diskusia bola uz vyriesena, rozhodol som sa pre acer 1810tz. som s nim nanajvys spokojny. dakujem za vase typy, prosim o uzavretie tejto temy