synchronizacia na SD kartu

Sekcia: Konfigurácia 11.04.2010 | 15:42
hrki   Návštevník
nevie niekto ako nastvit , resp. akou aplikaciou ak potrebujem aby sa mi specificky adresar synchrnonizoval s adresarom na SD karte ? keby som SD kartu chcel pouzit ako zalohu, s tym ze by bola stale supnuta v slote a kazda zmena suboru v danom adresari by sa automaticky synchronizovala?
    • Re: synchronizacia na SD kartu 11.04.2010 | 16:05
      WlaSaTy   Návštevník
      Pred par dnami vysiel clanok ktory riesi podobnu kombinaciu, len ciel nie je SD karta ale USB disk a synchronizuje sa to pri zasunuti disku.

      Ale tvoja kombinacia (synchronizacia za behu) ma niekolko rieseni, napriklad adresar na zvlastnom disku ktory je nad raid mirror (kusok interneho disku ktory je zrkadleny na SD kartu). Alebo pomocou [d,i]notify podobne ako si niektory typci urobili vlastnu alternativu dropboxu.

      PS.: Nic v zlom, ale kolko prepisov teraz zvladaju tieto novie SD karty ?
      • Re: synchronizacia na SD kartu 11.04.2010 | 21:58
        hrki   Návštevník
        dik. dobra pripomienka s tym poctom prepisov :) asi bude lepsie zalohovat raz denne , tak to vychadza pri par 10-100 tisic prepisoch karta na desiatky rokov co myslim bohte staci :)
        • Re: synchronizacia na SD kartu 11.04.2010 | 23:10
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          Ak mas dost rychle pripojenie, mozes pouvazovat zalohovat niekam na web, napriklag gmailfs je zaujimavy. Ale potom by som ti uz odporucit si data pre istotu aj zasifrovat:-)
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!