bash a xset

Sekcia: Konfigurácia 27.08.2005 | 02:31
kajo   Návštevník
mam dva problemiky: 1-chem si zmenit promt.tak som napisal export PS1="[/u@/h /w]/$" a nic.odlognul som sa aj restartoval comp a nic.daval som to dokonca do bash.bashrc a nic. neviete vcom je problem? 2-v konzole sa mi nedari vypnut zvoncek. dam xset -b anic.daval som xset -b off a ties nic. a jako to urobim natrvalo.. neviete mi prosimvas poradit vcom je chyba? dik
    • Re: bash a xset 23.08.2005 | 23:56
      The Fox   Návštevník
      1. Keď ja napíšem do shellu export PS1="[/u@/h /w]/$" , spraví to presne to, čo to má spraviť (prompt je vtedy doslova [/u@/h /w]/$). Pravdepodobne si ale chcel použiť spätné lomky, ktoré namiesto \u, \h, \w a \$ spravia to, čo požaduješ. Ak ti to vôbec nefunguje, tak potom vôbec neviem, kde môže byť chyba. Aký terminál používaš? 2. Skús xset -b b off (aspoň tak som to pochopil z man stránky). natrvalo to spravíš pridaním do /etc/X11/xinit/xinitrc (aspoň u mňa), ~/.bashrc, ~/.bash_profile alebo ľubovoľného súboru, ktorý považuješ za vhodný.
      • Re: Re: bash a xset 24.08.2005 | 16:12
        kajo   Návštevník
        no problem je vtom ze ono se ten promt zmeni jak chi,je to ok.ale ked vypnem comp alebo sa odhlasim tak se to vrati k povodnemu. pouzivam bash
        • Re: Re: Re: bash a xset 24.08.2005 | 16:42
          peter golis   Návštevník
          ano, uzivatelske nastavenia sa davaju pre bash do suborov ~/.bashrc, ~/.bash_profile
      • Re: Re: bash a xset 26.08.2005 | 16:22
        kajo   Návštevník
        zail to xset -b b off nefunguje... vypise ze unable open display.. stym promtom to uz ide...
        • Re: Re: Re: bash a xset 26.08.2005 | 16:55
          peter golis   Návštevník
          xset je prikaz pre XWindows. co sa tyka textovej konzoly, tak ta sa da vyriesit zrusenim podpory pc speakra z jadra alebo aspon zrusenim modulu pcspkr. ale najefektivnejsie je hw riesenie. ja som speaker odstrihol. v noci to aspon nebudi zvysok rodiny.
          • Re: Re: Re: Re: bash a xset 27.08.2005 | 02:31
            kajo   Návštevník
            aha dik za vysvetlenie. ja mam notebook :-P