novacik

Sekcia: Ostatné 03.02.2005 | 17:24
Avatar matusko mandrake  Používateľ
Po prvom prihlaseni do Mandrake 10.1 prebehlo vsetko v poriadku. Potom som odbehol do Window$. Pri opetovnom zavadzani Linuxu sa vyskytla nasledujuca chyba: Aktivuju sa swap oddiely: swapon: /dev/hdd7: Invalid argument [neuspesne]
    • Re: novacik 02.02.2005 | 12:31
      otrek   Návštevník
      v prvom rade, ak zadas nazov prispevku tak ako si zadal, mnohi ta budu ignorovat. Lepsie je nazvat to presne podla problemu, teda swap - neuspesne pripojenie napriklad. Otazka je: ten swap mas vobec vytvoreny? Daj sem vypis z /etc/fstab (prikaz cat /etc/fstab ako root) potom daj cat /proc/partitions tiez to sem daj, podla toho by sme mohli nieco zistit otrek
      • Re: Re: novacik 03.02.2005 | 17:16
        Avatar matusko mandrake  Používateľ
        diki moc za ochotu, ale uz som zistil ze problem bol v tom ze som spustil Partition magic vo windov$e a pravdebodobne tam nieco premenoval. Opravil som to preinstalovani linuxu,
        • Re: Re: Re: novacik 03.02.2005 | 17:20
          Jiri Jakes   Návštevník
          No, sice jsi uspesne odstranil dusledek, ale pricina ti zustava nadale neznama :-) Alespon si mel zkusit, co ti tady radili. Hlavne pro priste! Treba to ani nebylo na novou instalaci... A navic se naucis dalsi veci ;-) Mej se!!
        • Re: Re: Re: novacik 03.02.2005 | 17:20
          q-parser   Návštevník
          Moja rada do buducna: nidky nepouzivaj Partition Magic na akukolvek manipulaciu s linuxovymi particiami. Len ti ix zbytocne dosaha a moze ti ju dokonca celu vymazat (vlastna skusenost). Radsej si zvykni na linuxacky "fdisk".
          • Re: Re: Re: Re: novacik 03.02.2005 | 17:22
            jiriczech   Návštevník
            Nebo pritulnejsi cfdisk...
            • Re: Re: Re: Re: Re: novacik 03.02.2005 | 17:24
              q-parser   Návštevník
              Ten som doteraz nepoznal...Vyzera dobre a manipulacia v konzolovej "grafike" mi vyhovuje.