ati 9250 + tv karta

Sekcia: Hardware a Drivery 17.04.2010 | 19:51
Avatar ivan greenie 5.0.2j  Používateľ
moja zostava je amd 2.4 sempron, ram 256m, grafika ati 9250 128m. tv karta + radio. instalovany soft bol greenie 6.x
instaloval som ovladace z repozitaru pre kartu ati. ked som to restartol tak sa to cele rozsypalo. cd mi nereagule, vypise error 22, nepozna grub. z kluca mi bezi len dawn small a robehol som puppy. ani jedno sa neda nainstalovat a pritom disk dokazem z toho formatovat. pri detekcii hardware mi vypise vsetko, detekuje aj obe cd mechaniky, ram v poriadku, vlastne vsetko v poriadku. kde je chyba?
dakujem za radu
    • Re: ati 9250 + tv karta 18.04.2010 | 12:30
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ani live CD ubuntu, ci teda greenie nefunguje ?? ci uz pri boote nepozna mechaniku ?? skus kuknut do biosu ci tam daco nie je zmenene.
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: ati 9250 + tv karta 18.04.2010 | 15:45
        Avatar ivan greenie 5.0.2j  Používateľ
        bios som kontroloval, nenapise vsak nazov mechaniky. vypise len cd-rom a dvd-rw. pritom vsak puppy ci dawn mi vypise kompletny nazov. skusal som to aj z dalsou a je to presne to iste. dvd-rw. boot mi reaguje tak ako keby tam nebola
    • Re: ati 9250 + tv karta 18.04.2010 | 13:19
      ---   Návštevník
      chyba sa vola stara graficka karta, uz nie je podporovana, cize nemozes len tak instalovat najnovsie ovladace, lebo to nerozbehas. Posledny ovladac na tvoju kartu je ak sa nemylim 9.3 ,ten ale vyzaduje ten spravny xorg-conf, tusim 1.4 , cize ak sa pozries na to co obsahuje greenie, prides na to ze nesplna tuto poziadavku. Toto plati pre vsetky ubuntu forky.
      • Re: ati 9250 + tv karta 18.04.2010 | 15:50
        Avatar ivan greenie 5.0.2j  Používateľ
        beriem ze je to relikvia, ale nejde mi z pc pohnut. co sa stalo? pritom trebars puppy bezi aj na naj rozliseni. takze grafika neodisla. nejde nacitat bootovanie.
        • Re: ati 9250 + tv karta 19.04.2010 | 23:58
          WlaSaTy   Návštevník
          Pozri či beží puppy na neakcelerovanom framebuffer-i alebo na opensource ovládači radeon ktorý je obvykle v každej jednej distribúcii.

          PS.: opensource ovládač radeon má nižší výkon ako ten od výrobcu, ale aspoň ako funguje. Teoreticky by bolo možné použiť aj niečo novšie, ale neviem či opensource ovládač radeonhd podporuje aj rodinu R92XX.