Programovanie mikroprocesorov pre pracu s kontakt. kartami

Sekcia: Hardware a Drivery 08.05.2010 | 15:28
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Caute, potrebujem programovat mikroprocesory. najlepsie v C - ten poznam dobre, alebo v ASM - pre mna novy jazyk.. popr. ovladam python, len neviem ci to python zvladne. Potrebujem sa naucit programovat mikroprocesory, ktore zvladaju pracu s kontaktnymi kartami - nieco na styl bankomatovej ( RFID sa chcem vyhnut, stara prelomena technologia mi velmi nevonia ).

Malo by to zvladnut pracovat s kontaktnymi kartami, citat / zapisovat na ne a pracovat s nejakym pocitam 128MB zariadenim na uchovavanie nejakych klasickych plain-textovych dat..

Toto zariadenie resp. mikropocitac bude niekde v exterieri a nasledne budu existovat zberne prenosne zariadenie ktore bude zbierat z tychto zariadeni data a mazat ich. Tu sa chcem opytat aka technologia by bola najlepsia pre bezkontaktove prepojenie, nakolko kontaktove prepojenie by bolo casovo narocne.

Takze co by som chcel aby ste mi poradili:
* Ako sa pohnut prvym krokom a ktorym smerom
* Aky mikroprocesor pouzit
* Aky programovaci jazyk
* Aky typ kariet by som mal pouzit
* Doporucit literaturu ( pdf / klas. knizka )

Vdaka za kazdy nazor / odpoved
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Programovanie mikroprocesorov pre pracu s kontakt. kartami 08.05.2010 | 16:48
      Avatar srigi   Používateľ
      Rozumna volba v mikrocipoch je AVR 8bit. Kup si ATMegu 8. programuje sa to cca takto. GCC vie urobit kompilaciu. Literatury je vsake kopec, googli "AVR gcc". Interface na RFID si musis navrhnut sam (imho aj toto uz bude na nete vyriesene). Good luck.
      • Re: Programovanie mikroprocesorov pre pracu s kontakt. kartami 08.05.2010 | 16:50
        Avatar srigi   Používateľ
        BTW na win existuje vinikajuci prog priamo od Atmelu - AVR studio 4. Je to vinikajuci simulator (bohuzial pod wine nebezi), umozni ti dotknut sa AVR architektury aj bez HW. Urcite vyskusaj.
      • Re: Programovanie mikroprocesorov pre pracu s kontakt. kartami 08.05.2010 | 17:20
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Mi nehovorte ze pre linux nie je ziaden soft pomocou ktoreho dokazem programovat mikrocipy.

        Btw. Existuje nejaky emulator? Nech neodpeciem tisic cipov, kym sa naucim programovat..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Programovanie mikroprocesorov pre pracu s kontakt. kartami 08.05.2010 | 18:46
          mio   Návštevník
          Nehovorime, srigi postol link na ponyprog, ja pridavam avrdude. Nestaci?
          • Re: Programovanie mikroprocesorov pre pracu s kontakt. kartami 08.05.2010 | 20:07
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ospravedlnujem sa, ponyprog som videl screenshot a ten bol z windowsu, download som uz nepozeral.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Programovanie mikroprocesorov pre pracu s kontakt. kartami 11.05.2010 | 00:04
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Ak sa dáš na tie AVR, tak ti budem vedieť bezproblémov poradiť. Ja som programoval priamo v Geany a len som si vytvoril vlastný makefile. Takže make install a program sa mi nahrá rovno do procesora na kontaktnom poli.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk